Դադարել են ԱԺ պատգամավոր Արթուր Իվանի Հարությունյանի լիազորությունները
Հիմք ընդունելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Արցախի Հանրապետության օրենքի 138-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2 կետը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը սեպտեմբերի 18-ին ստորագրել է արձանագրություն՝ Ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի, «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության ղեկավարի՝ Արթուր Իվանի Հարությունյանի պատգամավորական լիազորությունների դադարման մասին:
Արձանագրությունն ուղարկվել է Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով:
Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված:
Ավելի վաղ՝ սեպտեմբերի 11-ին, ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդես էր եկել Արթուր Իվանի Հարությունյանի հրաժարականի մասին հայտարարությամբ:

September 18, guided by Article 138, Part 2, Clause 2 of the Law of the Republic of Artsakh on the "Regulations of the National Assembly", the President of the National Assembly Davit Ishkhanyan signed a protocol on the termination of the parliamentary powers of Artur I. Harutyunyan, the leader of the "Free Motherland-UCA" faction, Chairman of the Standing Committee on Budget, Financial, and Economic Management.
The protocol was sent to the Central Electoral Commission of the Republic of Artsakh.
The resignation is considered accepted from the moment of protocol publication.
Earlier, on September 11, the NA President David Ishkhanyan announced the resignation of Arthur I. Harutyunyan.