Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի "Արցախ - Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը գոհունակություն է հայտնում ֆրանսիացի բարեկամներին
30 օգոստոսի 2023
"Արցախ- Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի կողմից Արցախին ցուցաբերված աջակցությունը 2020թ 44-օրյա պատերազմի օրերին ու դրանից հետո՝ միջազգային բեմահարթակներում և Արցախի շրջափակման պայմաններում։
Շրջանակի անդամները միաժամանակ ողջունում են Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և Ֆրանսիայի տեղական ինքնակառավարման այլ մարմինների կողմից Արցախին ցուցաբերված մարդասիրական օգնությունը, որը քաղաքական և հումանիտար լուրջ ակցիա է  Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը  ապօրինի շրջափակումը ճեղքելու ջանքերին նոր թափ հաղորդելու գործում։

Члены Круга дружбы «Арцах – Франция» Национального собрания Республики Арцах выражают признательность французским друзьям
30 августа 2023
Круг дружбы «Арцах-Франция» высоко оценивает поддержку, оказанную Францией Арцаху вовремя и после 44-дневной войны 2020 года на международной арене и в условиях блокады Арцаха.
Члены Круга приветствуют гуманитарную помощь, оказанную Арцаху мэром Парижа Анн Идальго и другими французскими органами местного самоуправления, что является серьезной политической и гуманитарной акцией, придающей новый импульс усилиям, направленным на прекращение незаконной блокады Лачинского коридора со стороны Азербайджана.