Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի "Արցախ - Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը գոհունակություն է հայտնում ֆրանսիացի բարեկամներին
30 օգոստոսի 2023
"Արցախ- Ֆրանսիա" բարեկամության շրջանակը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի կողմից Արցախին ցուցաբերված աջակցությունը 2020թ 44-օրյա պատերազմի օրերին ու դրանից հետո՝ միջազգային բեմահարթակներում և Արցախի շրջափակման պայմաններում։
Շրջանակի անդամները միաժամանակ ողջունում են Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի և Ֆրանսիայի տեղական ինքնակառավարման այլ մարմինների կողմից Արցախին ցուցաբերված մարդասիրական օգնությունը, որը քաղաքական և հումանիտար լուրջ ակցիա է  Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը  ապօրինի շրջափակումը ճեղքելու ջանքերին նոր թափ հաղորդելու գործում։

"Artsakh - France" Friendship Circle of the Republic of Artsakh National Assembly Expresses Satisfaction to the French Friends
30 August 2023
"Artsakh-France" friendship circle highly appreciates the support provided by France to Artsakh during the 44-day war in 2020 and after that, on international stages and under the blockade of Artsakh.
Members of the Circle welcome the humanitarian assistance provided to Artsakh by the Mayor of Paris Anne Hidalgo and other French local authorities, which is a serious political and humanitarian action that gives new impetus to efforts aimed at ending the illegal blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan.