Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է հանրապետության լրագրողական համայնքի ներկայացուցիչների հետ
26 օգոստոսի 2023
Օգոստոսի 26-ին  Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է հանրապետության  լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է պաշտոնավարման 20-օրյա գործունեությունը, անդրադարձել է արտաքին ու ներքին մարտահրավերներին:
Երկրում ստեղծված բարդ իրավիճակի մեղմացմանն ուղղված ջանքերին զուգահեռ աշխատանքներ են տարվել խորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացման, Հայաստանի հետ միջխորհրդարանական կապերի վերագործարկման, բարեկամական խմբերի ու շրջանակների հետ ակտիվ շփումների վերականգնման ուղղությամբ:
Խոսելով մեր ներուժը հնարավորինս օգտագործելու անհրաժեշտության մասին՝ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է, որ քննարկվել է արտերկրում գտնվող մեր ներկայացուցչությունների աշխատանքները ակտիվացնելու հարցը: Նա շեշտել է համահայկական ջանքերը միավորելու հրամայականի մասին:
Դավիթ Իշխանյանը հանդիպումներ ու քննարկումներ է  ունեցել նաև պետական կառավարման համակարգի ու հասարակական կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ներքաղաքական իրավիճակին, խորհրդարանի հեղինակության բարձրացման, տեղեկատվական դաշտի խնդիրներին:
Ազատ  ու անկեղծ մթնոլորտում լրագրողներն իրենց կարծիքներն են արտահայտել և հարցեր  ուղղել խորհրդարանի ղեկավարին:

26 августа председатель Национального собрания Республики Арцах Давид Ишханян встретился с представителями СМИ республики.
Глава парламента представил 20-дневную деятельность в должности, коснулся внешних и внутренних вызовов.
Параллельно усилиям, направленным на смягчение сложившейся в стране тяжелой ситуации, была проведена работа по активизации парламентской дипломатии, возобновлению межпарламентских связей с Арменией, восстановлению активных контактов с группами и кругами дружбы.
Говоря о необходимости максимального использования нашего потенциала, председатель НС отметил, что также был обсужден вопрос активизации работы наших представительств за рубежом. Он подчеркнул необходимость объединения общеармянских усилий.
Давид Ишханян провел встречи и обсуждения также с представителями системы государственного управления и общественных структур.
На встрече были затронуты внутриполитическая ситуация, вопрос о необходимости повышения авторитета парламента и проблемы в информационной сфере.
В открытой и непринужденной атмосфере журналисты высказали свое мнение и задали вопросы главе парламента.