Օգոստոսի 24-ին ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է «Պահեստազորի սպաների միություն» հասարարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Հանդիպումն ընթացել է բաց երկխոսության պայմաններում:
Ներկայացնելով քաղաքական հարաբերությունների դաշտի վերականգնման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին՝ Դավիթ Իշխանյանն ընդգծել է նաև, որ, որպես ԱԺ նախագահ, որդեգրել է մի քաղաքական գիծ՝ հնարավորինս վերականգնել հասարակություն –խորհրդարան վստահությունը:
« ՊՍՄ» ՀԿ նախագահ Կարմեն Ասլանյանը անդրադարձել է կազմակերպության գործունեությանը, կառույցի կողմից իրականացված սոցիալական, անվտանգային, ռազմահայրենասիրական ծրագրերին:
ԱԺ նախագահը պատասխանել է հանդիպման մասնակից սպաների հարցերին:
Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

Председатель парламента принял представителей общественной организации «Союз офицеров запаса» Республики Арцах
24 августа председатель НС Давид Ишханян встретился с членами общественной организации «Союз офицеров запаса».
Встреча прошла в условиях открытого диалога.
Представляя работы по восстановлению сферы политических отношений, Давид Ишханян подчеркнул, что, будучи председателем НС, он взял на вооружение политическую линию, направленную на восстановление доверия между обществом и парламентом.
Председатель общественной организации «Союз офицеров запаса» Кармен Асланян коснулась деятельности организации, осуществленных организацией социальных и военно-патриотических программ, а также программ в сфере безопасности.
Председатель НС ответил на вопросы офицеров, участвовавших в встрече.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Марсель Петросян.