Օգոստոսի 16-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը նախ շնորհակալություն է հայտնել ՊԲ հրամանատարին հրավերն ընդունելու համար: Իր խոսքում ԱԺ նախագահը նշել է, որ օրենսդրական նախաձեռնություններից զատ, առաջին հերթին կարևորում է մեր անվտանգության և պաշտպանության համակարգը՝ ի դեմս Պաշտպանության բանակի, որ եղել և մնում է մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը:
Կամո Վարդանյանը շնորհավորել է Դավիթ Իշխանյանին և մարտահրավերները միասին հաղթահարելու պատրաստակամություն հայտնել:
ՊԲ հրամանատարն անդրադարձել է ստեղծված իրավիճակում պաշտպանության բանակի առջև դրված խնդիրներին և դրանց լուծման ուղիներին:
Վարդանյանը խոսել է նաև ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների և նրանց լրատվամիջոցներով տարածվող ապատեղեկատվության մասին:
Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ պաշտպանության, օրինապահպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

August 16, the Republic of Artsakh NA President, Davit Ishkhanyan received the Minister of Defense of the Republic of Artsakh, Commander of the Armed Forces, Kamo Vardanyan.
The Head of Parliament thanked the Commander of the Defense Army for accepting the invitation. In his speech, the NA President noted, that apart from legislative initiatives, he primarily attaches importance to the security and defense system represented by the Defense Army, which has been and remains the main guarantor of the security of our people.
Kamo Vardanyan congratulated Davit Ishkhanyan and express willingness to overcome challenges together.
The commander touched upon the tasks assigned to the Defense Army in the current situation, and ways to solve them.
Vardanyan also spoke about the ceasefire regime violations by the Azerbaijani units and the disinformation spread by them in the media.
The meeting was attended by the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement, Marcel Petrosyan.