Օգոստոսի 16-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը նախ շնորհակալություն է հայտնել ՊԲ հրամանատարին հրավերն ընդունելու համար: Իր խոսքում ԱԺ նախագահը նշել է, որ օրենսդրական նախաձեռնություններից զատ, առաջին հերթին կարևորում է մեր անվտանգության և պաշտպանության համակարգը՝ ի դեմս Պաշտպանության բանակի, որ եղել և մնում է մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը:
Կամո Վարդանյանը շնորհավորել է Դավիթ Իշխանյանին և մարտահրավերները միասին հաղթահարելու պատրաստակամություն հայտնել:
ՊԲ հրամանատարն անդրադարձել է ստեղծված իրավիճակում պաշտպանության բանակի առջև դրված խնդիրներին և դրանց լուծման ուղիներին:
Վարդանյանը խոսել է նաև ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների և նրանց լրատվամիջոցներով տարածվող ապատեղեկատվության մասին:
Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ պաշտպանության, օրինապահպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

16 августа председатель НС Республики Арцах Давид Ишханян принял министра обороны, командующего Армией обороны Республики Арцах Камо Варданяна.
Глава парламента поблагодарил командующего Армией обороны за принятие приглашения. В своем слове председатель НС отметил, что помимо законодательных инициатив, в первую очередь придает важность системе безопасности и обороны в лице Армии обороны, которая была и остается основным гарантом безопасности нашего народа.
Камо Варданян поздравил Давида Ишханяна и выразил готовность оказать содействие в деле преодоления существующих вызовов.
Командующий коснулся задач, поставленных перед Армией обороны в создавшейся ситуации, и путей их решения.
В ходе встречи Камо Варданян также говорил о случаях нарушения режима прекращения огня со стороны азербайджанских подразделений и дезинформации, распространяемой ими в СМИ.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Марсель Петросян.