Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանը հանդիպել է ԱԺ նախկին նախագահների հետ
Օգոստոսի 15-ին կայացել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Դավիթ Իշխանյանի և ԱԺ նախկին 3 նախագահներ Գեորգի Պետրոսյանի, Աշոտ Ղուլյանի և Արթուր Թովմասյանի հանդիպումը:
Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցը:
Ողջունելով ներկաներին՝ Դավիթ Իշխանյանը կարևորել  է  նախկին նախագահների հետ փորձի փոխանակումը խորհրդարանի հետագա գործունեության համար: Նա նշել է,որ նման ձևաչափով հանդիպումները օրինակ պետք է հանդիսանան պետական մյուս օղակների համար:
Իշխանյանը հանդիպմանն անդրադարձել է իր պաշտոնավարման մեկշաբաթյա գործունեությանը, նշել, որ խորհրդարանի ներքին աշխատանքներին զուգահեռ որոշ նախաձեռնություններ են ցուցաբերել, որոնք միտված են առկա խնդիրներին ու մարտահրավերներին: ԱԺ նախագահի փոխանցմամբ՝ աշխատանքներ են ընթանում խորհրդարանական դիվանագիտության ոլորտում այլ երկրների հետ 8 բարեկամական  խմբերի ու շրջանակների ակտիվացման ուղղությամբ:
Հանդիպմանը ԱԺ նախագահը խոսել է նաև ՀՀ խորհրդարանի հետ հարաբերությունների աշխուժացման մասին:
ԱԺ նախկին նախագահները ողջունել են նման հանդիպումների կայացումը: Անհրաժեշտ են համարել ԱԺ հանձնաժողովների աշխատանքների ակտիվացումը, կարևորել արտախորհրդարանական ուժերի հետ համագործակցությունը:

Председатель НС Республики Арцах Давид Ишханян встретился с бывшими председателями парламента
15 августа состоялась встреча председателя НС Республики Арцах Давида Ишханяна с тремя бывшими председателями НС Георгием Петросяном, Ашотом Гуляном и Артуром Товмасяном.
Приветствуя присутствующих, Давид Ишханян подчеркнул важность обмена опытом с бывшими председателями для дальнейшей деятельности парламента. Он отметил, что встречи в подобном формате должны стать примером для других государственных звеньев.
В ходе встречи Давид Ишханян коснулся недельной деятельности своего пребывания в должности, отметив, что параллельно с внутренней работой парламента были проявлены некоторые инициативы, направленные на решение существующих проблем и вызовов. По словам председателя НС, в сфере парламентской дипломатии ведутся работы по активизации 8 групп и кругов дружбы с другими странами.
Давид Ишханян говорил также об активизации отношений с парламентом РА.
Бывшие председатели НС приветствовали проведение подобных встреч. Они сочли необходимым активизировать работу комиссий НС, подчеркнули важность сотрудничества с внепарламентскими силами.