Դավիթ Իշխանյանը շնորհակալություն է հայտնել հայրապետական օրհնանքի համար
Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի  նախագահը երեկ՝ օգոստոսի 10-ին,  հեռախոսակապ է հաստատել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և Մեծի Տանն Կիլիկիոյ կաթողիկոս Արամ Ա-ի հետ:
Դավիթ Իշխանյանը  շնորհակալություն է հայտնել հայրապետական օրհնանքի և բարեմաղթանքների համար:
Երկու կաթողիկոսներն էլ իրենց լիակատար աջակցությունն են հայտնել Արցախի Հանրապետության ապաշրջափակման ու մեր ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերահաստատման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Վեհափառ հայրերը հավաստիացրել են, որ Հայ առաքելական եկեղեցին միշտ լինելու  է Արցախի և Արցախի ժողովրդի կողքին, և սերտ համագործակցության պատրաստականություն են հայտնել:

Давид Ишханян поблагодарил за патриаршее благословение
Вчера, 10 августа, председатель Национального собрания Республики Арцах провел телефонный разговор с Католикосом всех армян Гарегином II и Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом I.
Давид Ишханян поблагодарил за патриаршее благословение и добрые пожелания.
Оба Католикоса выразили свою безоговорочную поддержку работам, проводимым в направлении разблокирования Республики Арцах и восстановления права нашего народа на самоопределение.
Святейшие отцы заверили, что Армянская Апостольская Церковь всегда будет рядом с Арцахом и его народом, и выразили готовность к тесному сотрудничеству.