Դավիթ Իշխանյանը շնորհակալություն է հայտնել հայրապետական օրհնանքի համար
Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի  նախագահը երեկ՝ օգոստոսի 10-ին,  հեռախոսակապ է հաստատել Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և Մեծի Տանն Կիլիկիոյ կաթողիկոս Արամ Ա-ի հետ:
Դավիթ Իշխանյանը  շնորհակալություն է հայտնել հայրապետական օրհնանքի և բարեմաղթանքների համար:
Երկու կաթողիկոսներն էլ իրենց լիակատար աջակցությունն են հայտնել Արցախի Հանրապետության ապաշրջափակման ու մեր ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերահաստատման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Վեհափառ հայրերը հավաստիացրել են, որ Հայ առաքելական եկեղեցին միշտ լինելու  է Արցախի և Արցախի ժողովրդի կողքին, և սերտ համագործակցության պատրաստականություն են հայտնել:

Davit Ishkhanyan Expressed His Gratitude for the Patriarchal Blessing
Yesterday, August 10, the President of the Republic of Artsakh National Assembly had a telephone contact with Catholicos of All Armenians Karekin II and Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I.
Davit Ishkhanyan expressed his gratitude for the patriarchal blessing and good wishes.
Both Catholicos expressed their full support to the works carried out for unblocking the Republic of Artsakh and reaffirming the right of self-determination of our people.
The Holy Fathers assured that the Armenian Apostolic Church would always stand by Artsakh and its people and expressed their readiness for close cooperation.