Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է  Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի  նորընտիր նախագահ Դավիթ Իշխանյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Դավիթ Իշխանյանի հետ։ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է գործընկերոջը այս  ծանրագույն ժամանակաշրջանում պատասխանատու պաշտոն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ:
Ալեն Սիմոնյանի նախաձեռնած հեռախոսազանգի ընթացքում գործընկերները քննարկել են հետագա համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

Председатель Национального собрания Республики Армения Ален Симонян поздравил новоизбранного председателя Национального собрания Республики Арцах Давида Ишханяна
Сегодня состоялся телефонный разговор председателя НС Республики Армения Алена Симоняна и новоизбранного председателя Национального собрания Республики Арцах Давида Ишханяна. Председатель НС РА поздравил главу парламента Республики Арцах со вступлением на ответственную должность в столь сложный период и пожелал ему успехов.
В ходе инициированного Аленом Симоняном телефонного разговора коллеги обсудили вопросы дальнейшего сотрудничества.