Կիպրահայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգես Մահտեսյանը շնորհավորական նամակ է հղել Դավիթ Իշխանյանին՝ ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար ընտրվելու կապակցությամբ:
Շնորհավորական նամակում մասնավորապես ասված է.
« Նորին Վսեմութիւն
Տիար Դաւիթ Իշխանեան
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության
Ազգային Ժողովի Նախագահ
Յարգարժան Պրն Նախագահ,
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետութեան Ազգաին Ժողովի Նախագահի պաշտօնին Ձեր ընտրութեան առթիւ խնդրեմ ընդունեցէք իմ ու Կիպրահայութեան անունով ջերմագոյն շնորհաւորութիւններս ու յաջողութեան մաղթանքներս:
Յոյսով եմ, որ յաջորդող տարիները Լեռնային Ղարաբաղին ու համայն հայութեան համար կ̉ ըլլան անկիւնադարձային ու արդիւնաւետ, թէ´ տնտեական եւ թէ քաղաքական առումներով:
Կը հաւատամ նաեւ, թէ միասնաբար ու յամառ աշխատանքով, պիտի կարենանք յաղթահարել սահմանափակումներու հետեւանքով ստեղծուած տագնապալի կացութիւնը եւ մարտահրաւէրներու շարքը, կերտելու համար փայլուն, խոստումնալից եւ յուսադրիչ ապագայ մը յաջորդող սերունդներուն համար:

Vardges Makhtesyan, State Representative of the Armenian Cypriot Community sent a congratulatory letter to David Ishkhanyan on his election as the Head of the Artsakh Republic Parliament.
The congratulatory letter reads, in part:
"His Excellency
Mr. Davit Ishkhanyan,
President
Republic of Artsakh
National Assembly,
Dear Mr. President,
Please accept warm congratulations and wishes for success on behalf of me and the Cypriot Armenians on your election to the position of President of the Republic of Nagorno Karabakh National Assembly.
I hope that the coming years will be good for Nagorno-Karabakh and all Armenians, non-polar and efficient, both economically and politically.
I also believe that together and with hard work we can overcome the alarming situation created as a result of restrictions and a number of challenges, build a brilliant and promising future for the coming generations.