Հունիսի 30-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է խորհրդարանական խմբակցությունների անդամների հետ:
Քննարկվել են ամառային շրջանում խորհրդարանական աշխատանքների կազմակերպման հետ կապված հարցեր:
Խորհրդարանի նախագահը, անդրադառնալով իր խորհրդարանական գործունեությանը, շեշտել է, որ ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանն իր խորհրդարանական կյանքի ամենադաժան, բայց միևնույն ժամանակ պատվաբեր նստաշրջանն էր, որն անցել է ադրբեջանական ագրեսիայի, բռնաճնշումների և շրջափակման պայմաններում: «Այն թվով 46-րդն է, չհաշված արտահերթ նստաշրջանները: Իսկ հերթական և արտահերթ, միջխորհրդարանական խմբերի և շրջանակների հետ համատեղ, հանդիսավոր և հատուկ նիստերին իմ մասնակցության թիվը հատել է 1000-ի սահմանը», - ասել է Արթուր Թովմասյանը:
Հանդիպմանը խորհրդարանի ղեկավարը նշել է, որ 7-րդ նստաշրջանով նախատեսված բոլոր օրենքների նախագծերը կյանքի են կոչվել, իսկ Սահմանադրական փոփոխությունների մասին նախագծին կանդրադառնան ԱԺ գալիք նստաշրջանում:
Նա ընդգծել է, որ չնայած պատգամավորների համար արձակուրդային ամիսներ են, խորհրդարանը շարունակելու է իր աշխատանքները երկրի համար հրատապ հարցերի շուրջ:
Ազգային ժողովի նախագահը անդրադարձել է շրջափակման պայմաններում ծագող խնդիրներին ու դրանց լուծման ուղիներին:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился с членами парламентских фракций
30 июня 2023
30-го июня председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился с членами парламентских фракций.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с организацией деятельности Национального собрания в летний период.
Председатель парламента, говоря о своей парламентской деятельности, подчеркнул, что 7-я сессия НС 7-го созыва, прошедшая в  условиях азербайджанской агрессии и блокады, стала самой жестокой, но в то же время самой почетной сессией в его парламентской жизни.
«Эта сессия 46-я по счету, не считая внеочередных сессий. А число моего участия в очередных и внеочередных, совместных с межпарламентскими группами и кругами торжественных и специальных заседаниях превысило 1000», – сказал Артур Товмасян.
На встрече глава парламента отметил, что все законопроекты, предусмотренные 7-й сессией, претворены в жизнь, а проект конституционных изменений будет рассмотрен на предстоящей сессии НС.
По словам Артура Товмасяна,несмотря на тообстоятельство, что предстоящие месяцы предусмотрены для отпусков депутатов, парламент продолжит свою работу по актуальным для страны вопросам.
Председатель Национального собрания коснулся также проблем, возникающих в условиях блокады, и путей их решения.