Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել
29 հունիսի 2023
Հունիսի 29-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը։
Օրակարգում առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքից զրկված անձանց նկատմամբ համաներում հայտարարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման հարցն էր։
Նախագծի լրամշակված տարբերակը ներկայացրել է ԱՀ ՆԳՆ Ոստիկանության պետ Արտեմ Հարությունյանը։
Նրա հաղորդմամբ՝ ելնելով պատգամավորների հնչեցրած առաջարկներից, նախագիծը վերանվանվել է «Մի շարք վարչական իրավախախտումների համար կիրառված տույժերի համաներման հետ կապված հարաբերությունները»:

June 29, the regular sitting of the Republic of Artsakh NA Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement was held.
Discussion of the draft law “On announcing an amnesty for persons deprived of the right to drive vehicles” adopted in the first reading was the issue on the agenda.
The updated version of the project was presented by Artem Harutyunyan, Chief of Police of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh.
The updated version of the project was presented by Artem Harutyunyan, Chief of Police of the Republic of Artsakh Ministry of Internal Affairs.
According to his report based on the proposals made by the deputies, the project was renamed into “Amnesty of Penalties Applied for a Number of Administrative Offenses".