Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել
29 հունիսի 2023
Հունիսի 29-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը։
Օրակարգում առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Տրանսպորտային միջոցներ վարելու իրավունքից զրկված անձանց նկատմամբ համաներում հայտարարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման հարցն էր։
Նախագծի լրամշակված տարբերակը ներկայացրել է ԱՀ ՆԳՆ Ոստիկանության պետ Արտեմ Հարությունյանը։
Նրա հաղորդմամբ՝ ելնելով պատգամավորների հնչեցրած առաջարկներից, նախագիծը վերանվանվել է «Մի շարք վարչական իրավախախտումների համար կիրառված տույժերի համաներման հետ կապված հարաբերությունները»:

29-го июня было созвано очередное заседание постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Национального собрания Республики Арцах.
На повестке дня находился принятый в первом чтении проект закона «Об объявлении амнистии в отношении лиц, лишенных права управления транспортными средствами».
Доработанный вариант закона на рассмотрение комиссии представил начальник Полиции МВД Республики Арцах Артем Арутюнян.
По словам докладчика, исходя из озвученных депутатами предложений, проект был переименован в «Отношения, связанные с объявлением амнистии взысканий за ряд административных правонарушений».