Հունիսի 27-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Քննարկվել են ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի և առաջիկայում կայանալիք ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերը:
Օրակարգերում ներառված են Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2022 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի ընթացքի, արդյունքների և 2023 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի վերաբերյալ հաղորդումը, Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2022 թվականի գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին և Հաշվեքննիչ պալատի 2022թ գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումները:
Ընդգրկված են նաև շուրջ մեկ տասնյակ օրենսդրական նախաձեռնություններ, Արցախի Հանրապետության 2022թ պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը, հարցեր Հանրապետության Նախագահին և պատգամավորների հայտարարություններ:
Խորհրդակցության ավարտին ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ հունիսի 28-ին և 29-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվեն ԱՀ ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի վերջին նիստերը:

Artur Tovmasyan, Head of the Republic of Artsakh Parliament, Called a Working Consultation
June 27, the President of the Artsakh National Assembly, Artur Tovmasyan, convened a working consultation with the participation of the faction leaders, the Heads of the committees and the staff officials.
Issues on the agenda of the 7th session of the National Assembly of the 7th convocation and regular sitting of the National Assembly to be held in the near future have been discussed.
The agenda includes a report on the progress, results and activity plan of the President of the Republic of Artsakh for 2023, on the activities of the Human Rights Defender of the Republic of Artsakh for 2022, on the state of protection of human rights and freedoms, as well as annual reports on the activities of the Accounts Chamber for 2022 year.
About a dozen legislative initiatives, a report on the execution of the state budget of the Republic of Artsakh for 2022, questions to the President of the Republic and statements by deputies are also included.
At the end of the meeting, the NA President informed that the last sittings of the 7th session of the National Assembly of the 7th convocation will be held on June 28 and 29 at 11:00.