Հունիսի 27-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Քննարկվել են ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի և առաջիկայում կայանալիք ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերը:
Օրակարգերում ներառված են Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2022 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի ընթացքի, արդյունքների և 2023 թվականի գործունեության միջոցառումների ծրագրի վերաբերյալ հաղորդումը, Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2022 թվականի գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին և Հաշվեքննիչ պալատի 2022թ գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումները:
Ընդգրկված են նաև շուրջ մեկ տասնյակ օրենսդրական նախաձեռնություններ, Արցախի Հանրապետության 2022թ պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը, հարցեր Հանրապետության Նախագահին և պատգամավորների հայտարարություններ:
Խորհրդակցության ավարտին ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ հունիսի 28-ին և 29-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվեն ԱՀ ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի վերջին նիստերը:

27-го июня председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием руководителей фракций, председателей комиссий и ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания были обсуждены вопросы повесток 7-й сессии Национального собрания 7-го созыва и предстоящих очередных заседаний НС.
В повестки заседаний включены: Годовое сообщение о ходе и результатах выполнения программы мероприятий деятельности Президента Республики Арцах за 2022 год и ходе программы мероприятий на 2023 год, Годовое сообщение о деятельности Защитника прав человека Республики Арцах за 2022 год, а также о состоянии защиты прав и свобод человека, Отчет о деятельности Аудиторской палаты Республики Арцах за 2022 год.
В повестки заседаний вошли также около десятка законодательных инициатив, Отчет об исполнении государственного бюджета Республики Арцах за 2022 год, а также вопросы Президенту Республики Арцах и депутатские заявления.
В завершение совещания председатель НС заявил, что 28-го и 29-го июня в 11:00 будут созваны заключительные заседания 7-й сессии Национального собрания Республики Арцах 7-го созыва.