Տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Հունիսի 27-ին ԱՀ ԱԺ սոցիալական և առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հրավիրել է հերթական նիստը:
ԱՀ առողջապահության նախարար Վ. Թադևոսյանը ներկայացրել է ««Լիցենզավորման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որի ընդունման արդյունքում լիցենզավորված անձանց հնարավորություն կտրվի բժշկական օգնության և սպասարկման նախատեսված տեսակների դեպքում լիցենզավորված գործունեությունը իրականացնել նաև լիցենզավորման վայրից դուրս:
Հիմնական զեկուցողի կողմից օրենքի նախագիծը լրամշակման նպատակով հետ է վերցվել:
«Զբաղվածության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով, որը ներկայացրել է ԱՀ սոցիալական զարգացման և միգրացիայի նախարար Վ. Առաքելյանը,առաջարկվում է աշխատաշուկայում անմրցունակության որոշարկման չափանիշներում ընդգրկել նաև «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում **-ով նշված բնակավայրերից, Արցախի Հանրապետության Քաշաթաղի շրջանի Բերձոր, Աղավնո, Քարեգահ համայնքներից, Ներքին Սուս համայնքի Ներքին Սուս բնակավայրից, Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքից, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Թաղավարդ բնակավայրի բռնազավթված մասից տեղահանված լինելու հանգամանքը:

Regular Sitting of the Republic of Artsakh National Assembly Standing Committee on Social Affairs and Health Was Held
June 27, the Standing Committee on Social Affairs and Health of the National Assembly of Artsakh convened a regular sitting.
Minister of Health of the Republic of Artsakh, V. Tadevosyan, presented a draft law "On Amendments to the Law on Licensing", whereby, in the case of established types of medical care and services, the licensees will be given the opportunity to also carry out the licensed activity outside the place of licensing.
The draft law was withdrawn by the main rapporteur for further revision.
According to the draft law "On Amendments and Additions to the Law on Employment of the Population", presented by Minister of Social Development and Migration V. Arakelyan, it is proposed to include in the criteria for determining non-competitiveness in the labor market also from the settlements marked with the sign ** in the Law "On the Administrative-Territorial Structure of the Nagorno-Karabakh Republic", the communities of Berdzor, Agavno, Karegh of the Kashatagh region of the Republic of Artsakh, the village of Nerkin Sus of the community of Nerkin Sus , the Parukh community of the Askeran region of the Republic of Artsakh, as well as the circumstance of eviction from the occupied part of the Tagavard settlement of the Martuni region of the Republic of Artsakh.