Հունիսի 5-ին հրավիրվել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ, որտեղ ամփոփվել է 2022 թվականի բյուջեի կատարման մասին հաշվետվության քննարկումները:
Բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը ներկայացրել է Արցախի Հանրապետության ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը: Անդրադառնալով 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարմանը վերաբերող ցուցանիշներին՝ նախարարը նշել է, որ բյուջեի 57 տոկոսն ուղղվել է սոցիալական խնդիրների լուծմանը:
ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Հարությունյանը, ամփոփելով 2022թվականի բյուջեի կատարման մասին հաշվետվության քննարկումների արդյունքները, նշել է, որ հաշվեքննիչ պալատի եզրահանգումը հաշվետվության վերաբերյալ դրական է:
3 կողմ ձայնով 2022թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետությունը գլխադասայաին հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ կներկայացվի ԱԺ առաջիկա հերթական նիստի քննարկմանը:

Committee Discussions on the Implementation of the 2022 State Budget Annual Report Completed
June 5, a sitting of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management of the Artsakh Republic National Assembly was convened, where the discussions of the 2022 budget implementation report were summarized.
The Republic of Artsakh Minister of Finance and Economy, Vahram Baghdasaryan, presented the budget execution report. Referring to the indicators related to the execution of the state budget 2022, the minister noted that 57 percent of the budget was directed to solving social problems.
With 3 votes in favor, the report on the implementation of the State Budget 2022 will be presented to the discussion of the upcoming National Assembly regular sitting with the positive conclusion of the Head committee.