2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը քննարկվել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի  խմբակցություններում
02 հունիսի 2023
Մայիսի 31-ից  հունիսի 2-ը Ազգային ժողովի   «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ», «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» և «Արդարություն» խմբակցություններում քննարկվել է 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվությունը: ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցությունում 2022թ. պետական բյուջեի կատարողականը չի քննարկվել:
Քննարկումներին ներկա էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը և ԱՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը, ովքեր  պարզաբանումներ են տվել պատգամավորների հարցադրումներին:

Годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2022 год был обсужден во фракциях парламента Республики Арцах
02 июня 2023
С 31-го мая по 2-е июня во фракциях Национального собрания «Свободная Родина-ОГА», «Армянская Революционная Федерация», «Демократическая партия Арцаха» и «Справедливость» был обсужден годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2022 год. Во фракции НС «Единая Родина» отчет об исполнении бюджета обсужден не был.
На обсуждениях присутствовали государственный министр Республики Арцах Гурген Нерсисян и министр финансов и экономики Республики Арцах Ваграм Багдасарян. Докладчики ответили на вопросы депутатов.