2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը քննարկվել է Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի  խմբակցություններում
02 հունիսի 2023
Մայիսի 31-ից  հունիսի 2-ը Ազգային ժողովի   «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ», «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» և «Արդարություն» խմբակցություններում քննարկվել է 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվությունը: ԱԺ «Միասնական հայրենիք» խմբակցությունում 2022թ. պետական բյուջեի կատարողականը չի քննարկվել:
Քննարկումներին ներկա էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը և ԱՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը, ովքեր  պարզաբանումներ են տվել պատգամավորների հարցադրումներին:

Annual Report on the Implementation of the State Budget 2022 Discussed in the Republic of Artsakh Parliamentary Factions
02 June 2023
The annual report on the implementation of the State budget - 2022 was discussed in the "Free Motherland - UCA", "Armenian Revolutionary Federation", "Democratic Party of Artsakh" and "Justice" factions of the National Assembly from May 31 to June 2. Implementation of the 2022 state budget was not discussed in the NA "United Motherland" faction.
Gurgen Nersisyan, the State Minister of the Republic of Artsakh, and Vahram Baghdasaryan, Minister of Finance and Economy of the Republic of Artsakh, were present at the discussions, gave clarifications to the questions of the deputies.