Մայիսի 17-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը:
Օրակարգային առաջին հարցը պարտադիր քննարկման ենթակա՝ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ ընտրելու մասին հարցն է:
Օրենսդրական նախաձեռնություններից օրակարգում ընդգրկված են «Համաներման մասին», «Դատական օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» ,«Յոթերորդ գումարման Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներ ստեղծելու մասին» Ազգային ժողովի 2020թ. մայիսի 21-ի ԱԺՈ-011-7 որոշման մեջ փոփոխութուններ կատարելու մասին» օրինագծերը:
Նիստը կամփոփվի պատգամավորների հայտարարություններով:
Խորհրդակցության ավարտին ԱԺ նախագահը հայտարարել է, որ վաղը՝ մայիսի 18-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Արցախի Հանրապետության ԱԺ հերթական նիստ:

17-го мая председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания были обсуждены вопросы повестки очередного заседания НС.
Первым вопросом заседания станет вопрос об избрании председателя постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка.
В повестку заседания включены также законопроекты «Об амнистии», «О внесении изменений и дополнений в Судебный кодекс», «О внесении изменений в решение Национального собрания №-011-7 от 21-го мая 2020 года "О создании постоянных комиссий Национального собрания седьмого созыва"».
Заседание завершится депутатскими заявлениями.
В завершение совещания председатель НС заявил, что завтра, 18-го мая, в 11:00 будет созвано очередное заседание НС Республики Арцах.