Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը ստորագրել է ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը, որում ասվում է.
«Հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանի հրաժարականի մասին դիմումը և առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով և 129-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանի լիազորությունները համարել դադարած»:

President of the Artsakh NA Has Signed a Protocol on the Termination of the Powers of Seyran Hayrapetyan, the Chairman of the Standing Commission on Defense, Security and Law Enforcement
The President of the Artsakh NA signed the protocol on considering the powers of Seyran Hayrapetyan, the Chairman of the Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement, terminated.
Based of the application of Seyran Hayrapetyan, the NA Chairman of the Standing Committee on Defense, Security and Law Enforcement for resignation and and guided by paragraph 2 of part 1 of Article 132 and paragraph 2 of part 2 of Article 129 of the Law "Rules of Procedure of the National Assembly", to consider the powers terminated"