Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք- ՔՄԴ» խմբակցության անդամները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ
22 ապրիլի 2023
Այսօր՝ ապրիլի 21-ին, Արցախի խորհրդարանի «Ազատ հայրենիք –ՔՄԴ» խմբակցության անդամները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Քննարկվել են հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը, շրջափակման հետևանքով առաջացած  տարաբնույթ հարցեր:
Պետնախարարը խոսել է գործող և նոր սոցիալական աջակցության ծրագրերից, անդրադարձել  կտրոնային համակարգի, վառելիքի և պարենային ապրանքների ձեռքբերման և իրացման խնդիրներին, հումանիտար բեռնափոխադրումներով իրականացվող աշխատանքներին:
Գուրգեն Ներսիսյանը նշել է, որ Արցախի Հանրապետության կառավարությունը աջակցության մի շարք ծրագրերով որոշակիորեն մեղմում է սոցիալական լարվածությունը, սակայն խնդիրը մնում է սուր խոցելի խմբերի անձանց համար: Այդ առումով առաջարկվել է նոր սոցիալական ծրագրերի մշակում:

Members of the Artsakh NA Faction "Free Motherland - UCA" Met with the State Minister of Artsakh, Gurgen Nersisyan
22 April 2023
Today, April 21, Artsakh Parliament "Free Motherland - UCA" faction members met with the State Minister of Artsakh, Gurgen Nersisyan.
The situation in the republic and various issues caused by the blockade were discussed.
The State Minister spoke about existing and new social assistance programs, referred to the problems of the coupon system, the purchase and sale of fuel and food products as well as humanitarian cargo transportation.
Gurgen Nersisyan noted, that the government of the Republic of Artsakh is somewhat easing social tensions with the help of a number of support programs. However the problem remains acute for the vulnerable groups. In this regard, the development of new social programs was proposed.