Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք- ՔՄԴ» խմբակցության անդամները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ
22 ապրիլի 2023
Այսօր՝ ապրիլի 21-ին, Արցախի խորհրդարանի «Ազատ հայրենիք –ՔՄԴ» խմբակցության անդամները հանդիպել են Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Քննարկվել են հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը, շրջափակման հետևանքով առաջացած  տարաբնույթ հարցեր:
Պետնախարարը խոսել է գործող և նոր սոցիալական աջակցության ծրագրերից, անդրադարձել  կտրոնային համակարգի, վառելիքի և պարենային ապրանքների ձեռքբերման և իրացման խնդիրներին, հումանիտար բեռնափոխադրումներով իրականացվող աշխատանքներին:
Գուրգեն Ներսիսյանը նշել է, որ Արցախի Հանրապետության կառավարությունը աջակցության մի շարք ծրագրերով որոշակիորեն մեղմում է սոցիալական լարվածությունը, սակայն խնդիրը մնում է սուր խոցելի խմբերի անձանց համար: Այդ առումով առաջարկվել է նոր սոցիալական ծրագրերի մշակում:

Члены фракции «Свободная Родина-ОГА» Национального собрания Республики Арцах встретились с государственным министром Республики Арцах Гургеном Нерсисяном
22 апреля 2023
Сегодня, 21 апреля, члены фракции «Свободная Родина-ОГА» НС встретились с государственным министром Республики Арцах Гургеном Нерсисяном.
В ходе встречи были обсуждены сложившаяся в республике ситуация и различные вопросы, возникшие вследствие блокады.
Государственный министр рассказал о действующих и новых программах социальной помощи, коснулся проблем талонной системы, приобретения и реализации топливных и продовольственных товаров, а также работ, осуществляемых по линии гуманитарных грузоперевозок.
Гурген Нерсисян отметил, что Правительство Республики Арцах посредством ряда программ содействия в определенной степени смягчает социальную напряженность, однако для уязвимых групп проблема остается острой. В связи с этим была предложена разработка новых социальных программ.