Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում ամփոփվել են ԱրՊՀ «Թարգմանչական գործ» 4-րդ կուրսի ուսանողների փորձուսուցման աշխատանքները
31 մարտի 2023
Մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում ամփոփվել են ԱրՊՀ «Թարգմանչական գործ» 4-րդ կուրսի ուսանողների փորձուսուցման աշխատանքները:
Երկշաբաթյա փորձուսուցման ընթացքում ուսանողները հանդիպումներ են ունեցել ԱԺ նախագահի, ԱԺ նախագահի տեղակալի, խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ, մասնակցել հանձնաժողովային և հերթական նիստերի աշխատանքներին:
Փորձագիտական ծառայությունում ուսանողները ծանոթացել են օրենսդրական նախաձեռնությունների և օրենքների ընդունման ընթացքին:
ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի առաջատար մասնագետ, փորձուսուցման ղեկավար Ռիտա Օսիպյանը մասնագիտական պրակտիկ դասընթացներ է վարել ապագա թարգմանիչների հետ:

В парламенте Республики Арцах были подведены итоги практики студентов 4-го курса специальности «Переводческое дело» АрГУ
31 марта 2023
31-го марта в парламенте Республики Арцах были подведены итоги практики студентов 4-го курса специальности «Переводческое дело» АрГУ.
В ходе двухнедельной практики студенты встретились с председателем и заместителем председателя НС, представителями фракций, приняли участие в работе комиссий и очередных заседаний.
В Экспертной службе студенты ознакомились с ходом принятия законодательных инициатив и законов.
Ведущий специалист отдела информации и связей с общественностью НС, руководитель практики Рита Осипян провела с будущими переводчиками профессиональные практические курсы.