Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում ամփոփվել են ԱրՊՀ «Թարգմանչական գործ» 4-րդ կուրսի ուսանողների փորձուսուցման աշխատանքները
31 մարտի 2023
Մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում ամփոփվել են ԱրՊՀ «Թարգմանչական գործ» 4-րդ կուրսի ուսանողների փորձուսուցման աշխատանքները:
Երկշաբաթյա փորձուսուցման ընթացքում ուսանողները հանդիպումներ են ունեցել ԱԺ նախագահի, ԱԺ նախագահի տեղակալի, խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ, մասնակցել հանձնաժողովային և հերթական նիստերի աշխատանքներին:
Փորձագիտական ծառայությունում ուսանողները ծանոթացել են օրենսդրական նախաձեռնությունների և օրենքների ընդունման ընթացքին:
ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի առաջատար մասնագետ, փորձուսուցման ղեկավար Ռիտա Օսիպյանը մասնագիտական պրակտիկ դասընթացներ է վարել ապագա թարգմանիչների հետ:

March 31, the 4th year students of the of ArSU "Translation Work" summarized their training practice in the Parliament of Artsakh.
During the two-weeks trial training, the students had meetings with the National Assembly President, the NA Vice-President, representatives of the factions, participated in committee and regular sittings.
In the expert service students got acquainted with the legislation initiatives and the process of passing laws.
Rita Osipyan, the head of the training course, leading specialist of the National Assembly Media and P:ublic Relations department, conducted professional practical courses with future translators.