Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել կոչով. «Դժվարը ուտելը չէ, դժվարը մարսելն է»:
30 մարտի 2023
Մարտի 30-ին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել կոչով, որում մասնավորապես ասված է.
«Իլոն Մասկը, Հենրի Ֆորդը և Ստիվ Ջոբսը երազել են ոչ թե կարճ ժամանակահատվածում հարստանալու մասին, այլ՝ լավ ապագայի: Կյանքը ցույց է տվել, որ իրենք ճիշտ են, որովհետև նրանք հարստացել են ոչ թե հասարակությունից գողանալու միջոցով, այլ հարստացել են կյանքը հասարակության համար հարմարավետ ու բարեկեցիկ դարձնելու միջոցով:
Հայ իրականության մեջ այլ է:Առանձնապես դատապարտելի է պաշարման մեջ գտնվող ժողովրդի հաշվին որոշ մեր հայրենակիցների ակնթարթային հարստանալու մոլուցքը:

"Easy to Plunder, Hard to Digest" - Appeal of the Republic of Artsakh National Assembly President, Artur Tovmasyan
30 March 2023
March 30, Artsakh Republic NA President, Artur Tovmasyan made an appeal, which, in particular, reads:
“Elon Musk, Henry Ford and Steve Jobs dreamed not of getting rich in a short period of time, but of a better future. Life has proven them right because they got rich not by stealing from society but by making life comfortable and prosperous for society.
The Armenian reality is different. The obsession of some of our compatriots to instantly get rich at the expense of people under siege is especially reprehensible.