Մարտի 22-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Քննարկվել է Արցախի Հանրապետության ԱԺ հերթական նիստի օրակարգային հարցերը:
Առաջին հարցը առաջին ընթերցմամբ ընդունված Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության մասին նախագիծն է:
Օրակարգում ներառված են նաև Արցախի Հանրապետության Վերաքննիչ դատարանի դատավորի ընտրության մասին հարցը, ««Անշարժ գույքի գնահատման գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Էներգետիկայի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» և «Յոթերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախումբ ստեղծելու մասին» Ազգային ժողովի 2020 թվականի մայիսի 21-ի ԱԺՈ-001-7 որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին» նախագծերը:
Նիստը կամփոփվի պատգամավորական հայտարարություններով:
Խորհրդակցության ավարտին Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ մարտի 23-ին ՝ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ 7-րդ գումարման 7-րդ նստաշրջանի հերթական նիստը:

March 22, the Head of the Artsakh National Assembly, Artur Tovmasyan, called a working meeting.
The first issue on the agenda of the meeting was amendment to the draft Constitution of the Republic of Artsakh.
The agenda of the meeting also includes the issue “On the election of a judge of the Court of Appeal of the Republic of Artsakh”, the drafts “On Amendments to the Law “On Real Estate Valuation Activities””, “On Amendments to the Law “On Energy””, "On Amendments to the Decision of the National Assembly of May 21, 2020”, "On the Establishment of the Counting Commission of the National Assembly Seventh Convocation"".
At the end of the meeting, parliamentary statements will be made.
Summing up the results of the meeting, Artur Tovmasyan announced that tomorrow, March 23, at 11:00 am, the regular sitting of the 7th session of the 7th convocation of the National Assembly will be held.