Այսօր՝ մարտի 20-ին, ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ԱրՊՀ «Թարգմանչական գործ» 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ, ովքեր երկշաբաթյա փորձուսուցում են անցնելու խորհրդարանում:
Ողջունելով ուսանողներին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ արդեն ավանդույթ է դարձել տարբեր մասնագիտություններով ուսանողների փորձուսուցման կազմակերպումը երկրի օրենսդիր մարմնում: Նա ընդգծել է «Թարգմանչական գործ» մասնագիտության կարևորությունն ու կիրառական նշանակությունը և հորդորել ուսանողներին ամենօրյա աշխատանքով կատարելագործել գիտելիքները:
Հանդիպման ընթացքում Արթուր Թովմասյանն ուսանողներին է ներկայացրել խորհրրդարանի կազմավորման պատմությունը, պետական կառավարման համակարգում օրենսդիր մարմնի դերը, խորհրդարանի առօրյա գործունեությունը և Սահմանադրությամբ Ազգային ժողովին վերապահված լիազորությունները:
Այնուհետև Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Գարիկ Ժամհարյանն ընդունելով ուսանողներին՝ ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի կառուցվածքի, մշտական հանձնաժողովների և խմբակցությունների աշխատանքների, օրենսդրական գործընթացների և ԱԺ գործունեությունը կարգավորող իրավական ակտերի վերաբերյալ տեղեկություններ:

Today, March 20, the Head of the NA, Artur Tovmasyan, met with the 4th year students of the ArSU “Translation Studies”who will undergo a two-week training practice in the parliament.
Welcoming the students, the Head of the National Assembly noted that to organize the training for students of various specialties in the legislative body of the country has already become a tradition. He emphasized the importance and practical significance of their profession and encouraged the students to improve knowledge through daily work.
During the meeting Artur Tovmasyan presented the history of the formation of the parliament, the role of the legislature in the state administration system, daily activities of parliament and the powers assigned to the National Assembly by the Constitution to the students.
Then, Garik Zhamharyan, Deputy Chief of Staff of the National Assembly, receiving the students, introduced the structure of the legislative body, the work of standing committees and factions, legislative processes and information on legal acts regulating NA activities.