Այսօր՝ մարտի 20-ին, ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ԱրՊՀ «Թարգմանչական գործ» 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ, ովքեր երկշաբաթյա փորձուսուցում են անցնելու խորհրդարանում:
Ողջունելով ուսանողներին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ արդեն ավանդույթ է դարձել տարբեր մասնագիտություններով ուսանողների փորձուսուցման կազմակերպումը երկրի օրենսդիր մարմնում: Նա ընդգծել է «Թարգմանչական գործ» մասնագիտության կարևորությունն ու կիրառական նշանակությունը և հորդորել ուսանողներին ամենօրյա աշխատանքով կատարելագործել գիտելիքները:
Հանդիպման ընթացքում Արթուր Թովմասյանն ուսանողներին է ներկայացրել խորհրրդարանի կազմավորման պատմությունը, պետական կառավարման համակարգում օրենսդիր մարմնի դերը, խորհրդարանի առօրյա գործունեությունը և Սահմանադրությամբ Ազգային ժողովին վերապահված լիազորությունները:
Այնուհետև Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Գարիկ Ժամհարյանն ընդունելով ուսանողներին՝ ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի կառուցվածքի, մշտական հանձնաժողովների և խմբակցությունների աշխատանքների, օրենսդրական գործընթացների և ԱԺ գործունեությունը կարգավորող իրավական ակտերի վերաբերյալ տեղեկություններ:

Сегодня, 20-го марта, председатель НС Артур Товмасян встретился со студентами 4-го курса специальности «Переводческое дело» АрГУ, которые пройдут двухнедельную практику в парламенте.
Приветствуя студентов, председатель НС отметил, что организация практики студентов различных специальностей в законодательном органе страны стала традицией. Он подчеркнул важность и прикладное значение специальности «Переводческое дело» и призвал студентов совершенствовать знания каждодневной работой․
В ходе встречи Артур Товмасян представил студентам историю формирования парламента, роль законодательного органа в системе государственного управления, ежедневную деятельность парламента и полномочия, возложенные на Национальное собрание Конституцией․
Затем заместитель руководителя аппарата НС Гарик Джамгарян, поприветствовав студентов, представил сведения о структуре законодательного органа, деятельности постоянных комиссий и фракций, законодательных процессах и правовых актах, регулирующих деятельность НС․