Մարտի 14-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանձնաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Խորհրդակցությանը Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ մարտի 15-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Արցախի Հանրապետության ԱԺ հերթական նիստ:
Օրակարգում «Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխություն» նախագծի մասին հարցն է, որն առաջին ընթերցմամբ արժանացել էր գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:

March 14, the Head of the Artsakh National Assembly, Artur Tovmasyan, convened a working consultation with the participation of committee chairmen, faction leaders and staff officials.
Artur Tovmasyan announced at the meeting that a regular sitting of the NA will be held following day, March 15, at 11:00 a.m.
The draft on "Introduction of Amendments to the Constitution of the Republic of Artsakh", which received a positive conclusion of the Head Committee in the first reading was the issue of the agenda.