Մարտի 10-ին ԱՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները հանդիպել են ԱՀ նորանշանակ պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հանրապետությունում շրջափակման հետևանքով ստեղծված խնդիրները և դրանց մեղմման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Անդրադարձ է կատարվել ներկա ճգնաժամային պայմաններում գյուղատնտեսական աշխատանքների կազմակերպման ընթացքին և ոլորտում առկա խնդիրներին:
Խմբակցությունների ղեկավարները հարցեր են ուղղել Գուրգեն Ներսիսյանին՝ մարտի 7-ին news.am-ին տված հարցազրույցում արտահայտած որոշ մտքերի կապակցությամբ: Պետնախարարը նշել է, որ իր աշխատակազմի միջոցով արդեն պարզաբանումներ է տվել և որպես հիմք պետք է ընդունել դրանք:
Երկուստեք համոզմունք են հայտնել, որ ԱՀ ԱԺ ապրիլի 14-ի հայտարարությունը շարունակում է մնալ որպես Արցախի պաշտոնական դիրքորոշում:

March 10, the leaders of the National Assembly factions met with the newly appointed State Minister of Artsakh, Gurgen Nersisyan.
The meeting discussed the problems created as a result of the blockade in the republic, and ongoing work to mitigate them.
Attention was drawn to the process of organizing agricultural work in modern crisis conditions and problems in the area.
The faction leaders asked Gurgen Nersisyan questions about some of the thoughts he expressed in an interview with news.am on 7 March. The Minister of State noted that he had already given clarifications through his staff and should be taken as a basis.
Both sides expressed confidence that the statement of the National Assembly of Artsakh of April 14 continues to be the official position of Artsakh.