Մարտի 10-ին ԱՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարները հանդիպել են ԱՀ նորանշանակ պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հանրապետությունում շրջափակման հետևանքով ստեղծված խնդիրները և դրանց մեղմման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Անդրադարձ է կատարվել ներկա ճգնաժամային պայմաններում գյուղատնտեսական աշխատանքների կազմակերպման ընթացքին և ոլորտում առկա խնդիրներին:
Խմբակցությունների ղեկավարները հարցեր են ուղղել Գուրգեն Ներսիսյանին՝ մարտի 7-ին news.am-ին տված հարցազրույցում արտահայտած որոշ մտքերի կապակցությամբ: Պետնախարարը նշել է, որ իր աշխատակազմի միջոցով արդեն պարզաբանումներ է տվել և որպես հիմք պետք է ընդունել դրանք:
Երկուստեք համոզմունք են հայտնել, որ ԱՀ ԱԺ ապրիլի 14-ի հայտարարությունը շարունակում է մնալ որպես Արցախի պաշտոնական դիրքորոշում:

10-го марта главы фракций НС Республики Арцах встретились с новоназначенным Государственным министром Республики Арцах Гургеном Нерсисяном.
В ходе встречи были обсуждены проблемы, возникшие в республике вследствие блокады, и работы, осуществляемые для их смягчения.
Стороны обсудили также процесс организации сельскохозяйственных работ в нынешних кризисных условиях и существующие в сфере проблемы.
Руководители фракций задали Гургену Нерсисяну вопросы касательно некоторых мыслей, высказанных 7-го марта в интервью информационно-аналитическому агентству NEWS.am. Государственный министр отметил, что аппарат уже дал разъяснения, которые следует принимать за основу.
Обе стороны выразили уверенность, что заявление Национального собрания Республики Арцах от 14-го апреля продолжает оставаться официальной позицией Арцаха.