Վաղաժամկետ դադարել են Արցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազի լիազորությունները
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը փետրվարի 28-ին հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որում ասվում է.
««Դատախազության մասին» օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն՝ փետրվարի 24-ին Գլխավոր դատախազը  Ազգային ժողով էր ներկայացրել հրաժարականի դիմում և սահմանված կարգով կրկին դիմում է ներկայացրել փետրվարի 28-ին: Ըստ այդմ՝ «Դատախազության մասին» օրենքի 62-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ փետրվարի 28-ից վաղաժամկետ դադարել են Գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանի լիազորությունները»:

Досрочно завершены полномочия Генерального прокурора Республики Арцах
28-го февраля председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян выступил с официальным сообщением, в котором говорится:
«Согласно пункту 8 части 2 статьи 62 закона Республики Арцах «О прокуратуре», 24-го февраля Генеральный прокурор подал в Национальное собрание заявление об отставке, которое в установленном порядке вновь было подано 28-го февраля. В соответствии с этим, согласно части 4 статьи 62 закона Республики Арцах «О прокуратуре», с 28-го февраля досрочно завершены полномочия Генерального прокурора Гургена Нерсисяна».