Փոփոխություններ «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում
Փետրվարի 23-ին կայացած ԱԺ հերթական նիտում խորոհրդարանը հավանություն է տվել ««Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծով առաջարկված  փոփոխություններին:
Համաձայն առաջարկվող  լրացումներին և փոփոխություններին՝  անձին հաշմանդամության աշխատանքային կենսաթոշակ կնշանակվի  նաև այն դեպքում, եթե նա օրենքով սահմանված նվազագույն աշխատանքային ստաժ ունի կենսաթոշակի տեսակը փոխելու համար դիմելու ժամանակ:
Առաջարկվում է  քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող, հոգեբուժարանում բուժվող և ռազմական ուսումնական հաստատությունում սովորող քաղաքացիներից բացի, լիազորագրով վերսկսվել նաև առաջին խմբի հաշմանդամի դադարեցված կենսաթոշակը:
Հաջորդ փոփոխությամբ սահմանվում է  երկարաձգել կորոնավիրուսի համավարակի և 2020 թվականի պատերազմական գործողությունների հետ կապված՝ դադարեցված կենսաթոշակների վճարումները վերսկսելու համար դիմելու ժամկետները:
4) Արտակարգ իրավիճակում գտնվող օտարերկրյա պետությունում տեղի ունեցած իրադարձությունների հետ կապված՝ այդ երկրում գտնվող կենսաթոշակառուների դադարեցված կենսաթոշակների վճարումները վերսկսել գրավոր դիմումը ներկայացնելու օրվա դրությամբ գործողության ժամկետը չլրացած՝ այդ երկրում գործող նոտարի կողմից վավերացրած լիազորագրի հիման վրա:

February 23, at the regular meeting of the National Assembly held on February 23, the committee approved the following amendments proposed by the draft law "On Amendments and Additions to the Law “On State Pensions”":
- According to the proposed additions and amendments, a person will be assigned a disability work pension even if he/she has the minimum length of service defined by law at the time of applying to change the type of pension
- In addition to citizens serving sentences in a penitentiary, being treated in a psychiatric hospital, and studying in a military educational institution, it is proposed to resume the suspended pension of the disabled person of the first group with a power of attorney
- The next amendment sets out to extend the deadlines for applying for the resumption of suspended pension payments due to the coronavirus pandemic and the 2020 war operations.
- In connection with events in a foreign country in a state of emergency, to resume payments of suspended pensions of pensioners in that country that have not expired as of the date of the written application, based on a power of attorney certified by a notary public in that country.
- to resume payments of suspended pensions of pensioners in that country that have not expired as of the date of submission of the written application, on the basis of a power of attorney certified by a notary in that country in a foreign country in a state of emergency, connected with the events that took place