Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը փետրվարի 24-ին հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է. «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 129-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Արցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանը փետրվարի 24-ին ներկայացրել է հրաժարականի դիմում:
Դատախազության մասին օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն՝ հրաժարականի դեպքում գլխավոր դատախազի լիազորությունները դադարում են, եթե գլխավոր դատախազի կողմից հրաժարականի դիմումը ներկայացվելուց ոչ ուշ, քան մեկ շաբաթվա ընթացքում կրկին հրաժարականի դիմում է ներկայացվում:

Artur Tovmasyan, of the Republic of Artsakh Parliament, Made a Statement
February 24, Artur Tovmasyan, the Head of the Republic of Artsakh National Assembly, made a statement saying: In accordance with Article 129, part 1 of the "Regulations of the National Assembly" law, I announce that the Prosecutor General of the Republic of Artsakh, Gurgen Nersisyan, submitted his resignation on February 24.
According to Article 62, Part 2, Clause 8 of the Law on Prosecution: in case of resignation, the powers of the Prosecutor General cease, if the general prosecutor submits a resignation application no later than one week after the submission of the resignation application.