Փետրվարի 20-ին հրավիրվել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան:
Օրակարգում Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ ներկայացված Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայտարարությունն էր՝ «Արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի վերաբերյալ»:
Նախքան օրակարգի հարցին անցնելը՝ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է շարժման 35-ամյակին նվիրված շնորհավորական ուղերձը:
«Արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի վերաբերյալ» խորագրով հայտարարության տեքստը ներկայացրել է պատգամավոր Արթուր Հարությունյանը:
Այն արժանացել էր գլխադասային հանձնաժողովի հավանությանը:
Մտքերի փոխանակությամբ հանդես է եկել արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Բալայանը:

Национальное собрание Республики Арцах созвало внеочередную сессию
На повестке дня находилось представленное по инициативе депутатов парламента заявление Национального собрания Республики Арцах по случаю 35-летия национально-освободительной борьбы армян Арцаха – Карабахского движения.
Прежде чем приступить к обсуждению вопроса повестки дня, председатель Национального собрания Артур Товмасян представил поздравительное послание по случаю 35-летия Карабахского движения.
Текст заявления по случаю 35-летия национально-освободительной борьбы армян Арцаха – Карабахского движения представил депутат Артур Арутюнян.
Заявление удостоилось одобрения головной комиссии.
В процессе обмена мнениями выступил председатель постоянной комиссии НС по внешним сношениям Ваграм Балаян.