Փետրվարի 20-ին հրավիրվել է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան:
Օրակարգում Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ ներկայացված Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայտարարությունն էր՝ «Արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի վերաբերյալ»:
Նախքան օրակարգի հարցին անցնելը՝ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է շարժման 35-ամյակին նվիրված շնորհավորական ուղերձը:
«Արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի վերաբերյալ» խորագրով հայտարարության տեքստը ներկայացրել է պատգամավոր Արթուր Հարությունյանը:
Այն արժանացել էր գլխադասային հանձնաժողովի հավանությանը:
Մտքերի փոխանակությամբ հանդես է եկել արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վահրամ Բալայանը:

Republic of Artsakh National Assembly Has Convened an Extraordinary Session
The Statement of the National Assembly of the Artsakh Republic, presented at the initiative of the deputies of the National Assembly, "Regarding the 35th anniversary of the Karabakh movement, the national liberation struggle of the Artsakh Armenians", was the issue of the agenda.
Before proceeding to the issue of the agenda, the NA President, Artur Tovmasyan, presented the congratulatory message dedicated to the 35th anniversary of the movement.
Deputy Artur Harutyunyan presented the text of the Statement “On the 35th Anniversary of the Karabakh Movement, the National Liberation Struggle of Artsakh Armenians".
It was approved by the Head Committee.
Vahram Balayan, the Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations, took part in the exchange of views.