Հարգանքի տուրք Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում
Փետրվարի 20-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր և մասնակցել ծաղկեպսակի տեղադրման արարողությանը։
Արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35 -րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի նախագահ, Ազգային ժողովի նախագահ Ա. Թովմասյանը և Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հարգանքի տուրք են մատուցել Արցախյան ազգային- ազատագրական շարժման ընթացքում իրենց կյանքը զոհած հայորդիների հիշատակին:
Հուշահամալիրում էին նաև Արցախի Հանրապետության պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, պատգամավորներ, պետական այրեր:

В Мемориальном комплексе Степанакерта воздали дань уважения памяти героев
20-го февраля председатель НС Артур Товмасян во главе с Президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном посетил Мемориальный комплекс Степанакерта и принял участие в церемонии возложения венка.
Председатель Государственной комиссии по организации и координации празднования 35-летия национально-освободительной борьбы армян Арцаха – Карабахского движения, председатель Национального собрания Артур Товмасян воздал дань уважения памяти героев, погибших в ходе Арцахского национально-освободительного движения.
Мемориальный комплекс посетили также Государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян, депутаты, государственные деятели.