Հարգանքի տուրք Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում
Փետրվարի 20-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր և մասնակցել ծաղկեպսակի տեղադրման արարողությանը։
Արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35 -րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի նախագահ, Ազգային ժողովի նախագահ Ա. Թովմասյանը և Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հարգանքի տուրք են մատուցել Արցախյան ազգային- ազատագրական շարժման ընթացքում իրենց կյանքը զոհած հայորդիների հիշատակին:
Հուշահամալիրում էին նաև Արցախի Հանրապետության պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, պատգամավորներ, պետական այրեր:

Tribute at the Stepanakert City Memorial Complex
February 20, NA President, Artur Tovmasyan, headed by the President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, visited the Stepanakert memorial complex and took part in the wreath-laying ceremony.
Chairman of the State Commission for organizing and coordinating the celebration of the 35th anniversary of the Karabakh movement, the National Liberation Struggle of Artsakh Armenians, Chairman of the National Assembly A. Tovmasyan and President of the Republic of Armenia Arayik Harutyunyan honored the memory of the Armenians who died during the Artsakh National Liberation Movement.
State Minister of the Republic of Artsakh, Ruben Vardanyan, MPs, statesmen also participated at the memorial complex.