Փետրվարի 17-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
Խորհրդակցությանը Ազգային ժողովի նախագահը հայտարարել է, որ Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 40-րդ հոդվածների համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ 2023 թվականի փետրվարի 20-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած հետևյալ օրակարգով․
«Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայտարարությունը արցախահայության ազգային ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի վերաբերյալ»։

17-го февраля председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание.
В ходе совещания Артур Товмасян заявил, что согласно статьям 114 Конституции Республики Арцах и 40 закона «Регламент Национального собрания», по инициативе депутатов парламента 20-го декабря 2023 года в 11:00 будет созвана внеочередная сессия Национального собрания Республики Арцах по установленной инициатором следующей повестке дня:
«Заявление Национального собрания Республики Арцах по случаю 35-летия национально-освободительной борьбы армян Арцаха – Карабахского движения».