Հրավիրվել է արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի տոնակատարությունների կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը
17 փետրվարի 2023
Փետրվարի 17-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի նախագահությամբ հրավիրվել է արցախահայության ազգային- ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35-րդ տարեդարձի տոնակատարությունների կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Ներկայացվել է փետրվարի 20-ի միջոցառումների ծրագիրը: Նախատեսվում են ուսուցողական-մշակութային միջոցառումներ, այդ թվում՝ բաց դասեր, ղարաբաղյան շարժման արխիվային նյութերի տարածում:
Առավոտյան կհրավիրվի ԱԺ արտահերթ նիստ, իսկ երեկոյան տեղի կունենա հանդիսավոր նիստ՝ նվիրված շարժման 35-ամյակին: Մարզական և մշակությաին միջոցառումներն արդեն իսկ մեկնարկել են:
Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը ներկայացրել է հանդիսավոր նիստի բեմագիրը: Քննարկվել են կազմակերպչական հարցեր:

17-го февраля под председательством главы парламента Республики Арцах Артура Товмасяна было созвано очередное заседание Государственной комиссии по организации и координации празднования 35-летия национально-освободительной борьбы армян Арцаха – Карабахского движения.
В ходе заседания был представлен план мероприятий на 20-е февраля. Запланированы учебно-культурные мероприятия, в том числе открытые уроки, распространение архивных материалов Карабахского движения.
В первой половине дня будет созвано внеочередное заседание НС, вечером состоится торжественное заседание, посвященное 35-летию движения.
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Лерник Ованнисян представил сценарий торжественного заседания. Были обсуждены организационные вопросы.