Հունվարի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք – ՔՄԴ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Հարությունյանը, պատգամավորներ Գեղամ Ստեփանյանը, Մետաքսե Հակոբյանը և Օպերատիվ շտաբի անդամ Գրիգորի Մարտիրոսյանը հանդիպումներ են ունեցել Մարտակերտի շրջանի Կիչան, Ղազանչի, Առաջաձոր, Թբղլու , Քոլատակ և Ասկերանի շրջանի Լուսաձոր, Այգեստան, Խնածախ համայնքների բնակիչների հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձել են Արցախի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, քննարկել առկա խնդիրներն ու մարտահրավերները, կիսվել բնակչությանը մտահոգող անվտանգային, քաղաքական, սոցիալական և այլ հարցերով:
Օրենսդիր և գործադիր իշխանության ներկայացուցիչները պատասխանել են բնակիչներին հուզող հարցերին: Երկուստեք ընդգծվել է գոյություն ունեցող ճգնաժամի պայմաններում համերաշխության ու փոխըմբռնման մթնոլորտի կարևորությունը:
Նշենք, որն Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորները գործադիր իշխանության ներկայացուցիչների հետ նույն օրակարգով հանդիպումներ են ունենում հանրապետության տարբեր համայնքների բնակիչների հետ:

26-го января руководитель парламентской фракции «Свободная Родина-ОГА» Артур Арутюнян, депутаты Гегам Степанян, Метаксе Акопян и член Оперативного штаба Григорий Мартиросян провели встречи с жителями общин Кичан, Казанчи, Арачадзор, Тбглу, Колатак Мартакертского района и Лусадзор, Айгестан, Хнацах Аскеранского района.
В ходе встречи стороны обсудили ситуацию, возникшую вследствие блокады Республики Арцах, существующие проблемы и вызовы, затронули вопросы в сфере безопасности, а также волнующие население политические, социальные и другие вопросы.
Представители законодательной и исполнительной власти ответили на вопросы жителей. Стороны подчеркнули важность атмосферы солидарности и взаимопонимания в условиях существующего кризиса.
Следует отметить, что все депутаты Национального собрания Республики Арцах и представители исполнительной власти проводят встречи с жителями различных общин республики по единой повестке дня.