Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ ՊՆ N զորամասում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ
19 հունվարի 2023
Ցավով տեղեկացանք այս գիշեր Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի ՀՀ ՊՆ N զորամասում հրդեհի պատճառով տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի մասին, որը 15 զինծառայողի մահվան և 3 վիրավորի պատճառ է դարձել:
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորների և անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հղում Հայաստանի Հանրապետության մեր հայրենակիցներին և զոհվածների հարազատներին, կիսում կորստյան ծանր վիշտը ՝մաղթելով ոգու ամրություն, համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Artur Tovmasyan, the Republic of Artsakh NA President, Expressed Condolences on the Tragedy that Happened in the N military unit of the RA Defense Ministry
19 January 2023
We are sorry to know about the tragic incident caused by the fire tonight in the N military unit of the RA Defense Ministry of the Gegharkunik marz, Azat village, which caused the death of 15 servicemen and 3 wounded.
On behalf of all the deputies of the National Assembly of the Republic of Artsakh and myself we express the deepest condolences and support to our compatriots of the Republic of Armenia and the relatives of the victims, share the heavy sorrow of the loss, wishing strength of mind, patience and a speedy recovery to the wounded.