Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ ՊՆ N զորամասում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ
19 հունվարի 2023
Ցավով տեղեկացանք այս գիշեր Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի ՀՀ ՊՆ N զորամասում հրդեհի պատճառով տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի մասին, որը 15 զինծառայողի մահվան և 3 վիրավորի պատճառ է դարձել:
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորների և անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հղում Հայաստանի Հանրապետության մեր հայրենակիցներին և զոհվածների հարազատներին, կիսում կորստյան ծանր վիշտը ՝մաղթելով ոգու ամրություն, համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян выразил соболезнования в связи с трагедией, произошедшей в N-й воинской части МО РА
19 января 2023
С прискорбием узнали о произошедшей сегодня ночью в селе Азат Гегаркуникской области трагедии, причиной которой стал пожар в N-й воинской части МО РА, унесший жизни 15 военнослужащих, еще трое военнослужащих находятся в тяжелом состоянии.
От имени всех депутатов Национального собрания Республики Арцах и от себя лично выражаем глубокие соболезнования и поддержку нашим соотечественникам в Республике Армения и родным погибших, разделяем тяжелую скорбь утраты, желаем стойкости духа, терпения и скорейшего выздоровления раненым военнослужащим.