Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
21 դեկտեմբերի 2022
Դեկտեմբերի 21-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների, աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են յոթերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի ու հերթական նիստի օրակարգի հետ կապված հարցեր: Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է նստաշրջանի պարտադիր քննարկման ենթակա հարցերը: Խորհրդարանի գլխադասային հանձնաժողովների նախագահները տեղեկատվություն են հաղորդել հերթական նիստում քննարկվելիք օրինագծերի պատրաստվածության վերաբերյալ:
Նիստի օրակարգի հիմնական հարցը «Արցախի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեի մասին» նախագիծն է՝ կից օրինագծերով:
Քննարկվել է նաև հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակը: Որոշվել է Արցախի շրջափակման շուրջ միջազգային կառույցների արձագանքի վերաբերյալ հայտարարություն տարածել:
Խորհրդակցության ավարտին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ խորհրդարանի հերթական նիստը կհրավիրվի դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 11:00-ին:

21-го декабря председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием руководителей фракций, председателей комиссий, ответственных лиц аппарата НС.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, связанные с 6-й сессией седьмого созыва, а также вопросы очередного заседания. Артур Товмасян представил вопросы сессии, подлежащие обязательному рассмотрению. Председатели головных комиссий парламента сообщили информацию о готовности законопроектов для обсуждения на очередном заседании.
Основным вопросом повестки предстоящего заседания станет проект закона «О государственном бюджете Республики Арцах на 2023 год» с прилагаемыми законопроектами.
Также была обсуждена сложившаяся в республике ситуация. Было принято решение выступить с заявлением о реакции международных структур на блокаду Республики Арцах.
В завершение заседания председатель НС Артур Товмасян заявил, что очередное заседание парламента будет созвано 22-го декабря в 11:00.