Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհակալություն է հայտնել հայ շոու բիզնեսի ներկայացուցիչների նախաձեռնությամբ կազմակերպված խաղաղ երթի մասնակիցներին
21 դեկտեմբերի 2022
Արդեն 10-րդ օրն է՝ Արցախը շրջափակման մեջ է: Մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում աշխարհով մեկ սփռված հայությանը, ովքեր այս օրերին խաղաղասիրական ակցիաներով իրենց բողոքի ձայնն են բարձրացնում Արցախը Հայաստանին և արտաքին աշխարհին կապող միակ ճանապարհի բացման համար:
Երեկ ՝ դեկտեմբերի 20-ին, Երևանում հայ աստղերի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է «Հանուն կյանքի ճանապարհի» մարդասիրական և խաղաղ երթ:
Սիրելի´ նախաձեռնողներ
Անկասկած, դուք փայլում եք բեմում:Այս մարդասիրական ակցիայով դուք ցույց տվեցիք նաև ձեր գեղեցիկ, բարի, սիրով լեցուն աշխատանքը: Համոզված եմ,որ հենց գեղեցիկը, բարին ու սերը կփրկեն ոչ միայն Արցախը, այլև ողջ աշխարհը:
Սիրելինե´րս,արցախցիներին կարեկցել ու խղճալ պետք չէ: Մենք երջանիկ ենք, որ մեզ է վիճակված հայ ազգը արժանապատիվ պահպանելու վեհ գաղափարը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян поблагодарил участников мирного шествия, организованного представителями армянского шоу-бизнеса
21 декабря 2022
Уже 10-й день Арцах находится в блокаде. Выражаем нашу глубокую благодарность армянству по всему миру, которое в эти дни миролюбивыми акциями поднимает свой голос протеста и выступает за открытие единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией и внешним миром.
Вчера, 20-го декабря, в Ереване по инициативе армянских звезд было организовано гуманитарное и мирное шествие «Во имя дороги жизни».
Дорогие инициаторы!
Без сомнения, вы сияете на сцене. Этой гуманитарной акцией вы также показали свою прекрасную, добрую, наполненную любовью работу.  Уверен, что именно красота, добро и любовь спасут не только Арцах, но и весь мир.
Дорогие мои, арцахцы не нуждаются в сочувствии и жалости. Мы счастливы, что нам предначертана благородная идея достойного сохранения армянской нации.