Արցախյան 1-ին պատերազմում զոհված հայորդիների մի խումբ մայրեր և այրիներ հանրագիր են ներկայացրել Ազգային ժողովի նախագահին
16 դեկտեմբերի 2022
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանին հանրագիր է ներկայացվել Արցախյան 1-ին պատերազմում զոհված հայորդիների մի խումբ մայրերից և այրիներից:
Դիմումատուները պահանջում են Արցախյան 1-ին և 44-օրյա պատերազմներում նույն կարգավիճակն ունեցող զոհված հայորդիների հարազատներին դիտարկել միևնույն դաշտում:
Հանրագրով ակնկալվում է ԱԺ նախագահի միջնորդությունը վերանայելու վերը նշված հարցի շուրջ կայացրած անարդար որոշումները:

Группа матерей и вдов воинов, погибших в первой Арцахской войне, представила председателю НС петицию
16 декабря 2022
Председателю НС Республики Арцах Артуру Товмасяну представлена петиция от группы матерей и вдов воинов, погибших в первой Арцахской войне.
Заявители требуют рассматривать в одном поле имеющих одинаковый статус родственников воинов, погибших в первой Арцахской и 44-дневной войнах.
Согласно петиции, ожидается ходатайство председателя НС о пересмотре несправедливых решений касательно вышеуказанного вопроса.