Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին
07 դեկտեմբերի 2022
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն այսօր` դեկտեմբերի 7-ին, այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել 1988 թ. Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին: Այնուհետև ԱԺ նախագահը զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան 3 պատերազմներում նահատակված հերոսների հիշատակին:
Խորհրդարանի ղեկավարին ուղեկցում էին ԱԺ նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցը, խմբակցությունների ղեկավարներն ու պատգամավորներ:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян воздал дань уважения памяти жертв Спитакского землетрясения 1988 года
07 декабря 2022
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян сегодня, 7-го декабря, посетил Мемориальный комплекс Степанакерта и воздал дань уважения памяти невинных жертв разрушительного землетрясения, произошедшего в Спитаке в 1988 году. Затем председатель НС в воинском пантеоне возложил цветы к могилам героев, павших в трех арцахских войнах.
Главу парламента сопровождали заместитель председателя НС Гагик Багунц, руководители фракций и депутаты НС.