Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին
07 դեկտեմբերի 2022
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն այսօր` դեկտեմբերի 7-ին, այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել 1988 թ. Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին: Այնուհետև ԱԺ նախագահը զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան 3 պատերազմներում նահատակված հերոսների հիշատակին:
Խորհրդարանի ղեկավարին ուղեկցում էին ԱԺ նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցը, խմբակցությունների ղեկավարներն ու պատգամավորներ:

Artur Tovmasyan, President of the Republic of Artsakh National Assembly Paid Tribute to the Victims of the Spitak Earthquake
07 December 2022
Today, December 7, Artur Tovmasyan, the President of the Republic of Artsakh National Assembly, visited the Stepanakert city memorial and to pay tribute to the innocent victims of the 1988 Spitak earthquake. Then the Head of the National Assembly laid flowers in the military pantheon in memory of heroes martyred in 3 Artsakh wars.
The head of parliament was accompanied by the NA Vice-President Gagik Baghunts, faction leaders and deputies.