Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի և անձամբ իմ անունից շնորհակալություն ենք հայտնում Ֆրանսիայի Ստորին պալատի՝ Ազգային ժողովի պատգամավորներին՝ Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցների կիրառման վերաբերյալ միաձայն ընդունած բանաձևի համար:
Ողջունում ենք Ֆրանսիայի Ստորին պալատի քաղաքական բոլոր ուժերի միաձայնությունը՝ Հայաստանում և Արցախում ներկայումս ստեղծված իրավիճակի շուրջ և երախտագիտությամբ արձանագրում այն ուշադրությունն ու մտահոգությունը, որ 2020թ աշնանային պատերազմի սկիզբից ի վեր ցուցաբերվում է ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված:
Ադրբեջանը լուրջ սպառնալիք է հայկական պետականության համար, ամեն օր սահմանին հնչող կրակոցները չեն խոսում, այսպես կոչված, խաղաղության օրակարգի հետ :
Նման բովանդակության բանաձևի ընդունումը կարևոր քայլ է նաև տարածաշրջանային անվտանգության տեսանկյունից, քանի որ Ադրբեջանի ծավալապաշտական քաղաքականությունը լուրջ վտանգներ է ստեղծում:

On behalf of the Republic of Artsakh National Assembly and on my own behalf we express our gratitude to the deputies of the Lower House of the French Parliament for the unanimously adopted resolution on sanctions against Azerbaijan.
We appreciate the unanimity of all political forces in the Lower House of France on the current situation in Armenia and Artsakh and welcome with gratitude the attention and concern that has been shown since the beginning of the 2020 autumn war due to the created situation.
Azerbaijan poses a serious threat to the Armenian statehood and the everyday shooting at the border is not in line with the so-called peace agenda.
Adoption of such а resolution is also an important step in terms of regional security, because the expansionist policy of Azerbaijan creates serious dangers.