Շարունակվում են Բելգիայի Թագավորությունում գտնվող ԱՀ ԱԺ «Արցախի ժողովրդական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Մելքումյանի հանդիպումները
25 նոյեմբերի 2022
Նոյեմբերի 24-ին Դավիթ Մելքումյանը և Եվրոպայի հայ դատի գրասենյակի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը հանդիպել են Ֆլամանդական խորհրդարանի անդամ, Արցախի հետ ֆլամանդական բարեկամության խմբի համակարգող Կարլ Վանլաուեի հետ։
ԱԺ պատգամավորը նախ շնորհակալություն է հայտնել 44-օրյա պատերազմի ժամա նակ Արցախի հետ ֆլամանդական բարեկամական խմբի՝ Ադրբեջանի ագրեսիան դատապարտող հայտարարությամբ հանդես գալու համար։
Քննարկումներ են եղել նաև բարեկամական խմբի շրջանակում համագործակցությունը ակտիվացնելու և ստեղծված իրավիճակին առնչվող հարցերի շուրջ։

Продолжаются встречи находящегося в Королевстве Бельгия руководителя парламентской фракции «Демократическая партия Арцаха» Давида Мелкумяна
25 ноября 2022
24-го ноября Давид Мелкумян и руководитель Европейского офиса «Ай Дат» Гаспар Карапетян встретились с членом фламандского парламента, координатором фламандской группы дружбы с Арцахом Карлом Ванлау.
Депутат НС прежде всего поблагодарил фламандскую группы дружбы с Арцахом за осуждающее агрессию Азербайджана заявление, сделанное во время 44-дневной войны.
Были также обсуждены пути активизации сотрудничества в рамках группы дружбы и вопросы, касающиеся сложившейся ситуации.