Նոյեմբերի 23-ին գումարված ԱԺ հերթական նիստին՝ Հանրապետության Նախագահի և Կառավարության անդամների հետ հարց ու պատասխանի ժամին, ներկա էին ԱՀ նորանշանակ պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը և նախարարների պաշտոնակատարները:
Ողջունելով պետնախարարին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ մարդկային ներուժը մեկտեղելով կարող ենք լուծել անհնարին թվացող խնդիրներ: Մարդկային ներուժ ասելով ԱԺ նախագահը նկատի է ունեցել արհեստավարժ մասնագետների ներգրավվածությունը: Արթուր Թովմասյանը կարևորել է հանուն Արցախի ու նրա ժողովրդի կատարվող յուրաքանչյուր քայլ:
Խորհրդարանի ղեկավարը հավաստիացրել է, որ ԱՀ Ազգային ժողովի 5 խմբակցությունները պատրաստ են այսուհետ ևս ընդունելու այն բոլոր օրինագծերը, որոնք բարելավելու են մեր ժողովրդի կյանքը
Իր խոսքում Արթուր Թովմասյանն անդրադարձել է նաև հետպատերազմյան ընթացիկ և ավարտված սոցիալական ծրագրերին, որոնք, ըստ օրենսդիրի, պահանջված ու օրինաչափ են:

На очередном заседании НС, созванном 23-го ноября, во время процедуры вопросов и ответов с президентом республики и членами правительства присутствовали новоназначенный государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян и исполняющие обязанности министров.
Приветствуя государственного министра, председатель НС отметил, что, объединив человеческий потенциал, нам удастся решить, казалось бы, неразрешимые задачи. Под человеческим потенциалом председатель НС имел в виду привлечение профессиональных специалистов. Артур Товмасян подчеркнул важность каждого шага, предпринятого во имя Арцаха и его народа.
Глава парламента заверил, что 5 фракций Национального собрания Республики Арцах готовы и впредь принимать все те законопроекты, которые будут направлены на улучшение жизни нашего народа.
В своей речи Артур Товмасян коснулся также текущих и завершенных поствоенных социальных программ, которые, по мнению законодателя, являются востребованными и закономерными.