Կայացել է ԱՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Նոյեմբերի 14-ին հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նախքան օրակարգային հարցի քննարկումը, հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանը տեղեկացրել է, որ հանձնաժողովի կազմում փոփոխություն է կատարվել՝ պատգամավոր Կարեն Հովհաննիսյանին կփոխարինի Դավիթ Գալստյանը:
Օրակարգում ««Զենքի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման հարցն է:
Նախագծով, որը ներկայացրել է ԱՀ ոստիկանապետ, գնդապետ Արտեմ Հարությունյանը, առաջարկվում է՝ օրենքի 12-րդ հոդվածի 4-րդ մասում «օրենքով»   բառը փոխարինել «օրենքով կամ Արցախի Հանրապետության կառավարության որոշմամբ» բառերով։
Օրենքի նախագծի ընդունման արդյունքում հատուկ կանոնադրական խնդիրներ իրականացնող իրավաբանական անձանց իրավունք կվերապահվի  ժամանակավոր օգտագործման համար ոստիկանության տարածքային ստորաբաժանումից ստանալ մարտական զենքի առանձին տեսակներ ոչ միայն օրենքով նախատեսված, այլ նաև կառավարության որոշմամբ նախատեսված պարտականությունների կատարման նպատակով:
Պատգամավորների՝ «օրենքով» բառը «օրենսդրությամբ» բառով փոխարինելու մասին առաջարկը ընդունվել է հեղինակի կողմից:

14-го ноября было созвано очередное заседание постоянной комиссии НС по вопросам обороны, безопасности и правопорядка.
Прежде чем приступить к обсуждению вопроса повестки, председатель комиссии Сейран Айрапетян сообщил, что в составе комиссии произошли изменения, согласно которым депутат Давид Галстян заменит Карена Ованнисяна.
На повестке дня находился законопроект «О внесении изменения в закон "Об оружии"».
Проектом, представленным начальником полиции Республики Арцах, полковником Артемом Арутюняном, предлагается заменить слово «законом» словами «законом или постановлением правительства Республики Арцах» в части 4 статьи 12 закона.
В результате принятия законопроекта юридическим лицам, осуществляющим особые уставные задачи, будет предоставлено право на получение из территориального подразделения полиции для временного использования отдельных видов боевого оружия в целях выполнения обязанностей, предусмотренных не только законом, но и постановлением правительства.
Депутаты предложили заменить слово «законом» на «законодательством». Предложение было одобрено автором.