ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 10-ին նիստ է հրավիրել: Քննարկվել է Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ հարցը:
Նիստը վարում էր ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Հարությունյանը: Ներկա էին հանձնաժողովի 3 անդամներ:
«Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության քարտուղար Էլեոնորա Ավանեսյանը որպես Հաշվեքննիչ պալատի անդամ առաջարկեց Միքայել Մուսայելյանի թեկնածությունը: Նա Հաշվեքննիչ պալատի գործող անդամ է, ում պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է 2023 թվականի հունվարին: Ներկաները դրական արտահայտվեցին թեկնածուի մարդկային ու մասնագիտական որակների մասին:
ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը որոշում ընդունեց հարցը խորհրդարանի հերթական նիստի օրակարգ մտցնելու վերաբերյալ:

Постоянная комиссия НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению 10-го ноября созвала заседание. На заседании был обсужден вопрос «Рассмотрение кандидатуры на должность члена Аудиторской палаты и предложение Национальному собранию кандидата на эту должность».
Заседание вел председатель постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению Артур Арутюнян. На заседании присутствовали 3 члена комиссии.
Секретарь фракции «Свободная Родина-ОГА» Элеонора Аванесян в качестве члена Аудиторской палаты предложила кандидатуру Микаэла Мусаеляна. Он является действующим членом Аудиторской палаты, срок полномочий которого истекает в январе 2023 года. Присутствующие положительно отозвались о человеческих и профессиональных качествах кандидата.
Постоянная комиссия НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению приняла решение о внесении вопроса в повестку очередного заседания парламента.