ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 10-ին նիստ է հրավիրել: Քննարկվել է Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ հարցը:
Նիստը վարում էր ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Հարությունյանը: Ներկա էին հանձնաժողովի 3 անդամներ:
«Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության քարտուղար Էլեոնորա Ավանեսյանը որպես Հաշվեքննիչ պալատի անդամ առաջարկեց Միքայել Մուսայելյանի թեկնածությունը: Նա Հաշվեքննիչ պալատի գործող անդամ է, ում պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է 2023 թվականի հունվարին: Ներկաները դրական արտահայտվեցին թեկնածուի մարդկային ու մասնագիտական որակների մասին:
ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը որոշում ընդունեց հարցը խորհրդարանի հերթական նիստի օրակարգ մտցնելու վերաբերյալ:

November 10, the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management of the National Assembly convened a sitting.
The candidacy of a member of the Audit Chamber and the proposal of a candidate for this position to the National Assembly was discussed.
The sitting was presided over by Artur Harutyunyan, Chairman of the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management. 3 members of the committee were present.
As a member of the Chamber of Accounts, Eleonora Avanesyan, secretary of the "Free Motherland-UCA" faction, proposed the candidacy of Mikayel Musayelyan. He is a current member of the Audit Chamber, whose term expires in January 2023. Those present spoke positively about the personal and professional qualities of the candidate.
The Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management of the National Assembly adopted a decision on putting the issue on the agenda of the forthcoming sitting of the Parliament.