Նոյեմբերի 2-ին հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ պետաիրավական հարցերի գլխադասային հանձնաժողովի նիստ: Այն վարում էր հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը:
Օրակարգի միակ հարցը խորհրդարանի հերթական նիստում առաջին ընթերցմամբ ընդունված Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխության նախագիծն էր, որով առաջարկվում է ամրագրել սահմանադրաիրավական փոփոխությունների իրականացման առավել ճկուն գործիքակազմ՝ այդ կերպ կանխելով սահմանադրական հնարավոր ճգնաժամերը:
Նախագծի վերաբերյալ նախատեսված գրավոր առաջարկների ներկայացման ժամկետը սահմանվել էր մինչև սույն թվականի նոյեմբերի 1-ը, ժամը 17:00-ն:
Հիմնական զեկուցող ԱՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի նախագահ, ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի կառավարության գործերի կառավարչության պետ Արայիկ Լազարյանը տեղեկացրեց, որ նախագծի վերաբերյալ առաջարկություններ չեն եղել:
ԱԺ պետաիրավական հարցերի գլխադասային հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը հայտարարեց, որ հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվի հերթական նիստում:

2-го ноября под председательством Севака Агаджаняна было созвано заседание постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.
Единственным вопросом на повестке заседания был проект изменения Конституции Республики Арцах, принятый в первом чтении на очередном заседании парламента. Проект предлагает закрепить более гибкий инструментарий для осуществления конституционно-правовых изменений, что позволит предотвратить возможные конституционные кризисы.
Срок представления письменных предложений по проекту был установлен до 1-го ноября 17:00.
Основной докладчик председатель специализированной комиссии по конституционным реформам при президенте Республики Арцах, начальник управления делами правительства аппарата президента Республики Арцах Араик Лазарян сообщил, что предложений по проекту не поступало.
Председатель головной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Севак Агаджанян заявил, что проект с положительным заключением комиссии будет обсужден во втором чтении на очередном заседании НС.