Հոկտեմբերի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի ղեկավարությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրվել:
Խորհրդակցությանը, որին ներկա էին խմբակցությունների ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահներն ու աշխատակազմի պատասխանատուները, քննարկվել են ԱԺ հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերը:
Նիստի օրակարգում ներառված են պարտադիր քննարկման ենթակա «Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի 2021 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը» հարցը և շարք օրենքների նախագծեր:
Ազգային ժողովի նիստը, որը կգումարվի հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 11:00-ին, կամփոփվի պատգամավորների հայտարարություններով:

26-го октября под руководством председателя Национального собрания Республики Арцах Артура Товмасяна было созвано рабочее совещание.
В ходе совещания, на котором присутствовали руководители фракций, председатели комиссий и ответственные лица аппарата НС, были обсуждены вопросы, включенные в повестку предстоящего очередного заседания НС.
В повестку заседания также включен подлежащий обязательному обсуждению вопрос "Годовое сообщение о деятельности Аудиторской палаты Республики Арцах за 2021 год", а также ряд законопроектов.
Очередное заседание Национального собрания будет созвано 27-го октября в 11:00. В завершение заседания будут заслушаны депутатские заявления.