Հոկտեմբերի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի ղեկավարությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրվել:
Խորհրդակցությանը, որին ներկա էին խմբակցությունների ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահներն ու աշխատակազմի պատասխանատուները, քննարկվել են ԱԺ հերթական նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերը:
Նիստի օրակարգում ներառված են պարտադիր քննարկման ենթակա «Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի 2021 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը» հարցը և շարք օրենքների նախագծեր:
Ազգային ժողովի նիստը, որը կգումարվի հոկտեմբերի 27-ին՝ ժամը 11:00-ին, կամփոփվի պատգամավորների հայտարարություններով:

Artur Tovmasyan, President of the Artsakh National Assembly Called a Working Consultation
October 26, a working consultation was convened under the leadership of the President of the National Assembly of Artsakh, Artur Tovmasyan.
The consultation, which was attended by the leaders of the factions, chairmen of the committees and the chief staff members, discussed the issues included in the agenda of the forthcoming National Assembly regular sitting.
The agenda of the sitting includes the issue of «State Audit Chamber Activity Annual Report - 2021" and a number of draft laws.
The sitting of the National Assembly, which will be held on October 27 at 11:00 a.m., will be summarized by the statements of the deputies.