Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարների, հանձնաժողովների նախագահների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել։
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման 6-րդ նստաշրջանի մեկնարկի և սեպտեմբերի 29-ին հրավիրվելիք նիստի օրակարգի հարցերը։
Ազգային ժողովի քննարկմանն է ներկայացվելու Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի 2021 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը։
Նիստի օրակարգում ընդգրկված են ավելի քան 1 տասնյակ օրինագծեր և 2 օրինափաթեթ։
Օրակարգում ներառված են նաև հարցեր Արցախի Հանրապետության նախագահին ու Կառավարության անդամներին և պատգամավորների հայտարարություններ։
Խորհրդակցության ավարտին Ազգային ժողովի նախագահը հայտարարել է, որ սեպտեմբերի 29-ին՝ ժամը 11։00-ին, կգումարվի ԱՀ ԱԺ 7-րդ գումարման 6-րդ նստաշրջանի առաջին նիստը։

28-го сентября председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян провел рабочее совещание, в котором приняли участие руководители фракций, постоянных комиссий НС и ответственные лица аппарата парламента.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся открытия 6-ой сессии Национального собрания седьмого созыва и повестки предстоящего 29-го сентября заседания.
На рассмотрение парламента будет представлено годовое сообщение о деятельности Аудиторской палаты Республики Арцах за 2021 год.
В повестку заседания включены свыше десятка законопроектов и 2 пакета законопроектов. Кроме того, в повестку внесены также вопросы президенту Республики Арцах, членам правительства и заявления депутатов.
В завершение совещания председатель Национального собрания объявил, что 29-го сентября в 11:00 состоится первое заседание 6-ой сессии НС седьмого созыва.