Տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը
28 սեպտեմբերի 2022
Սեպտեմբերի 28-ին Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի  ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ է հրավիրվել: Քննարկվել է ««Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Օրինագծի ընդունումը պայմանավորված է «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածում քաղաքացիական և պետական մյուս ծառայողներին տվյալ պաշտոնի ենթախմբին համապատասխանող դասային աստիճանից բարձր դասային աստիճան ունենալու դեպքում հավելավճարի տրման դրույթում առկա անհամապատասխանության վերացման անհրաժեշտությամբ:
Նախագիծը ներկայացրել է պատգամավոր Աշոտ Դանիելյանը: Առաջարկով հանդես է եկել ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Նորայր Ավանեսյանը:
ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Հարությունյանը նախագիծը քվեարկության է դրել: 5 կողմ ձայնով հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ օրինագիծը կներկայացվի Ազգային ժողովի հերթական նիստի քննարկմանը:

September 28, a sitting of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management of the Artsakh National Assembly was held. The draft law "On Amendments to the Law "On Remuneration of Persons Holding State Positions"" was discussed.
The adoption of the draft law is conditioned by Article 7 of the Law “On the Remuneration of Persons Holding Public Positions” with the need to eliminate the existing inconsistency in providing additional payments to civil and other public servants, if the class rank is higher than the rank corresponding to the subgroup of this position.
The project was presented by MP, Ashot Danielyan. The proposal was made by First Deputy Minister of Finance, Norayr Avanesyan.
Тhe project was put to the vote by the Chairman of the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management, Artur Harutyunyan. With a positive conclusion of the committee with 5 votes “for”, the bill will be submitted for discussion at the next session of the National Assembly.
With a positive conclusion of the committee with 5 votes in favor the bill will be submitted for discussion at the next sitting of the National Assembly.