Սեպտեմբերի 21-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի խմբակցությունների ղեկավարները հանդիպել են Արցախում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար գեներալ- մայոր Անդրեյ Վոլկովի հետ։
Կարևորելով Արցախում ռուս խաղաղապահ առաքելության դերակատարությունը տարածաշրջանում կայունություն ապահովելու գործում՝ քննարկել են ընդհանուր ստեղծված իրավիճակը, տարածաշրջանում առկա և հետագա հնարավոր զարգացումները։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Լաչինի միջանցքի գործարկված նոր երթուղու հետ կապված հասարակության մոտ առկա որոշ խնդիրներին։ Ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարը հավաստիացրել է, որ միջանցքի անվտանգությունն ամբողջությամբ գտնվում է ռուս խաղաղապահների հսկողության ներքո և ընթացիկ շինարարական աշխատանքների ավարտմանը զուգընթաց կվերանան առկա խնդիրները։
Հանդիպմանն ընդգծվել է տարբեր ձևաչափով հաճախակի շփումների անհրաժեշտությունը, որի արդյունքում լուծումներ կտրվեն հասարակությանը հուզող մտահոգություններին։

21-го сентября руководители фракций Национального собрания Республики Арцах встретились с командующим миротворческими силами Российской Федерации в Арцахе, генерал-майором Андреем Волковым.
Подчеркнув важность роли российской миротворческой миссии в Арцахе в деле обеспечения стабильности в регионе, собеседники обсудили сложившуюся ситуацию, нынешние и возможные развития событий в регионе.
В ходе встречи была затронута тема нового маршрута Лачинского коридора и возникших в обществе некоторых проблем по этой части. Командующий российским миротворческим контингентом заверил, что безопасность коридора полностью находится под контролем российских миротворцев и параллельно с завершением текущих строительных работ будут решены имеющиеся проблемы.
На встрече была отмечена необходимость частых контактов в разных форматах, в результате которых будут даны ответы на волнующие общественность вопросы.