Արցախի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներն ու հանձնաժողովների նախագահները հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամների հետ
Այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Արցախի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներն ու հանձնաժողովների նախագահները ՀՀ խորհրդարանում հանդիպել են ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամների հետ:
Հանդիպման առանցքում օրակարգային՝ Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրությունն է, որը շարունակում է լարված մնալ:
Կողմերը քննարկել են ստեղծված իրադրությունում քաղաքական դիրքորոշումների ներդաշնակեցման, համատեղ, թիրախային գործելու հետ կապված հարցեր:
Պայմանավորվել են շարունակել համատեղ քաղաքական խորհրդակցությունների շարքը և ընդհանուր ռեսուրսները համախմբել հանուն Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության:

Руководители фракций и председатели комиссий НС Республики Арцах встретились с членами фракции "Честь имею" парламента Республики Армения
Сегодня, 16-го сентября, руководители фракций и председатели комиссий Национального собрания встретились с членами фракции "Честь имею" парламента Республики Армения.
Ключевой темой встречи стало военно-политическое положение, сложившееся вокруг Армении и Арцаха, которое продолжает оставаться напряженным.
Стороны рассмотрели вопросы, касающиеся гармонизации политических позиций в сложившейся ситуации, осуществления совместных и целенаправленных действий.
Парламентарии договорились продолжить совместные политические консультации и объединить общие ресурсы во имя безопасности Армении и Арцаха.