Արցախի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներն ու հանձնաժողովների նախագահները հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամների հետ
Այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, Արցախի խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներն ու հանձնաժողովների նախագահները ՀՀ խորհրդարանում հանդիպել են ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամների հետ:
Հանդիպման առանցքում օրակարգային՝ Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրությունն է, որը շարունակում է լարված մնալ:
Կողմերը քննարկել են ստեղծված իրադրությունում քաղաքական դիրքորոշումների ներդաշնակեցման, համատեղ, թիրախային գործելու հետ կապված հարցեր:
Պայմանավորվել են շարունակել համատեղ քաղաքական խորհրդակցությունների շարքը և ընդհանուր ռեսուրսները համախմբել հանուն Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության:

Leaders of Artsakh Parliamentary Factions and the Chairs of the Committees Met with the RA NA "I Have an Honor" Faction Members
Today, September 16, the leaders of the Artsakh parliamentary factions and the chairs of the committee met with the members of the National Assembly "I have honor" faction in the RA Parliament.
The main agenda of the meeting is the military-political situation around Armenia and Artsakh, which continues to remain tense.
The parties discussed issues related to the coordination of political positions, joint targeted actions in the current situation.
It was agreed to continue a series of joint political consultations and consolidate common resources for the security of Armenia and Artsakh.