Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ
15 սեպտեմբերի 2022
Այսօր՝ սեպտեմբերի 15-ին, Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության  Ազգային ժողովի պատվիրակությունը քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակներում հանդիպել է Հայաստանի Հայաստանի  Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ։
Հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում և Արցախում վերջին օրերին ստեղծված իրավիճակին և անվտանգությանը առնչվող հարցերին։
Քննարկումների արդյունքում Ալեն Սիմոնյանը հավաստիացրել է, որ ՀՀ իշխանությունների դիրքորոշումն Արցախի կարգավիճակի հարցում համընկնում է Արցախի ժողովրդի և իշխանությունների դիրքորոշմանը։ ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարը վստահեցրել է, որ պատրաստ են սատարելու Արցախի ժողովրդի և իշխանությունների կողմից ընդունած ցանկացած որոշում։

Делегация НС Республики Арцах в Ереване встретилась с председателем парламента Республики Армения Аленом Симоняном
15 сентября 2022
Сегодня, 15-го сентября, находящаяся в Ереване делегация Национального собрания Республики Арцах в рамках политических консультаций встретилась с председателем Национального собрания Республики Армения Аленом Симоняном.
В ходе встречи была обсуждена ситуация, сложившаяся в последние несколько дней в Армении и Арцахе, а также вопросы, касающиеся безопасности.
По итогам обсуждений Ален Симонян заверил, что позиция властей Республики Армения в вопросе статуса Арцаха совпадает с позицией народа и руководства Арцаха.
Руководитель парламента Республики Армения заверил в готовности оказать поддержку арцахскому народу и любому принятому властями Арцаха решению.