Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է Ֆրանսիայի և ԱՄՆ-ի դեսպանների` օկուպացված տարածք չայցելելը
Իշխանությունն ու ընդդիմությունը մի ամբողջական մարմին են։ Ինչքան էլ մեզ մաշեն պատերազմներով, այս սուրբ հողում ապրել և ապրելու են մարդիկ, որոնցից յուրաքանչյուրն արժանի է ուշադրության և հարգանքի։
Արցախի Հանրապետությունը ամենքիս մեջ է, և եթե յուրաքանչյուրս արժանապատիվ աշխարհատարածքը փնտրենք ու հայտնաբերենք, ոչ ոք չի կարող մեզ ստիպել ապրել իրենց պարտադրված երկրում։
Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներ Ֆրանսիայի և ԱՄՆ-ի դեսպանները մերժել են Ադրբեջանի կառավարության՝ Շուշի այցելելու հրավերը և դրանով շարժել Բաքվի իշխանությունների անթաքույց զայրույթը։
Ողջունելով Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների դեսպանների օկուպացված տարածք չայցելելը՝ ևս մեկ անգամ համոզվում ենք, որ հակամարտությունը ավարտված չէ և բացառապես քաղաքական լուծում է պահանջում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հովանու ներքո։

Руководитель парламента Арцаха приветствует решение послов Франции и США не посещать оккупированную территорию
27 августа 2022
Власть и оппозиция – это единый организм. Как бы нас ни изнуряли войнами, на этой святой земле живут и будут жить люди, достойные внимания и уважения.
Республика Арцах живет в каждом из нас, и, если даже найдется достойная среда обитания, никто не сможет заставить нас жить на навязанной нам территории.
Послы стран-сопредседателей Минской группы Франции и США отвергли приглашение правительства Азербайджана посетить Шуши и этим вызвали явный гнев бакинских властей.
Приветствуя решение послов стран-сопредседателей Минской группы не посещать оккупированную территорию, мы в очередной раз убеждаемся в том, что конфликт не завершен и требует исключительно политического решения под эгидой Минской группы ОБСЕ.